Ogłoszenia Parafialne - 28. Niedziela zwykła rok A PDF Drukuj Email
piątek, 13 października 2017 21:22

28. NIEDZIELA ZWYKŁA

15.10.2017r.

1. Dziś przypada III Niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone zostaną na remont dachu naszego kościoła. Szacowane koszty remontu dachu wynosić będą ok. 800 tysięcy złotych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  2. Dzisiaj przed i po każdej Mszy Świętej w zakrystii ministranckiej Akcja Katolicka zbiera podpisy pod Apelem do polskich parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka
    i ochronę życia – „Stop Aborcji”. Zachęcamy do złożenia podpisu.
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
  • we wtorek, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego;
  • w środę, święto św. Łukasza Ewangelisty;
  • w piątek, wspomnienie św. Jana Kantego.
  1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem „Idźcie i Głoście”, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Papieskie Dzieło Misyjne. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę. Z racji ze zbliżającą się Niedzielą Misyjną prosimy
    o przynoszenie do zakrystii lub do Biura Parafialnego: różańce, medaliki i krzyże w dobrym stanie, które przekażemy Ojcom Werbistom do Pieniężna. Natomiast Ojców Oblatów, tradycyjnie w naszej wspólnocie parafialnej gościć będziemy na wszystkich Mszach św. w niedzielę, 5 listopada br.
  2. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30, dodatkowo we wtorki
    i w czwartki o godz. 20.00. Dzieci zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  3. W środę z racji święta św. Łukasza pamiętajmy w modlitwie o pracownikach Służby Zdrowia, lekarzach, służbie medycznej i wszystkich, którzy niosą pomoc chorym i potrzebującym.
  4. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 18:45 do Domu Parafialnego.
  5. Wymienianki roczne i jednorazowe przyjmować będziemy w przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach św. w Domu Parafialnym, a także w ciągu tygodniu w zakrystii.
  6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą, aby liście – podobnie jak w ubiegłych latach – składać w wyznaczonych miejscach na cmentarzu. Uszanujmy pracę innych zwracając uwagę na segregowanie wyrzucanych liści, zniczy i kwiatów.

10.  Dzieci, które brały udział w konkursach artystycznych z okazji uroczystości św. Michała Archanioła, mogą odbierać swoje prace w zakrystii ministranckiej.

11.  Polecamy Prasę Katolicką: Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego i Miłujcie się.

12.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy, w czwartek, śp. Annę Osińską, zamieszkałą przy
ul. Strumykowej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

w/z  ks. Oscar Nejman

– wikariusz –