26 Niedziela Zwykła Odpust Parafialny 1 X 2017 PDF Drukuj Email
sobota, 30 września 2017 11:21

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 NIEDZIELA ZWYKŁA

Odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła

1 X 2017 parafia-czempin.pl

  1. 1. Dzisiejszą Niedzielę przeżywamy jako Dzień Odpustu Parafialnego, Sumie odpustowej o godz. 11.30. przewodniczy ks. Proboszcz Janusz Molewski Dziekan Dekanatu Poznań Starołęka, niech każdy z nas wyprasza w tym dniu szczególne łaski przez orędownictwo naszego patrona św. Michała Archanioła. Bardzo dziękujemy dzieciom i rodzinom, które wzięły udział w organizowanych konkursach ku czci św. Michała Archanioła, można zobaczyć w kościele okolicznościową wystawę, dziękujemy też przedstawicielom Akcji Katolickiej i ks. Oscarowi za organizację. Na pamiątkę odpustu prosimy zabrać obrazek z modlitwa do naszego Patrona.
  2. 2. Odwiedziny chorych i starszych w Czempiniu w piątek od godz. 8.30.
  3. 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 7.30. do 8.00. oraz od 16.00. do 18.00.oraz od 18.30. do 21.00. zakończona Apelem Jasnogórskim, w czasie Adoracjo okazja do spowiedzi św. Nabożeństwo Pierwszej Soboty po rannej Mszy św. w sobotę.
  4. 4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją„. Zbierane przed kościołem ofiary przeznaczone są na stypendia dla zdolnej lecz ubogiej młodzieży tzw. żywy pomnik Jana Pawła II.
  5. 5. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy od poniedziałku do niedzieli o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00. Dzieci zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  6. 6. Przyjęcie nowych członków do Żywego Różańca odbędzie się 7 X br. podczas Mszy św. o godz. 18.00., która sprawowana będzie w intencji Żywego Różańca w święto Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. 7. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się we wtorek 10 X br. w kościele o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy.
  8. 8. Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie do kościoła w sobotę 7 X o godz. 18.50., poświęcenie różańcy dla dzieci komunijnych odbędzie się w przyszłą niedzielę 8 X br. podczas Mszy św. o godz. 11.30. Zapraszamy do modlitwy z całymi rodzinami.
  9. 9. W przyszłą sobotę 7 października dla ministrantów organizowany jest wyjazd do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, zbiórka o godz. 8:15, koszt 10 zł. prosimy o zabranie deklaracji na wyjazd.

10. Można jeszcze zapisywać się na wyjazd do Słubic na modlitwę „Różaniec do granic”, wyjazd w sobotę o godz. 7.00., powrót wieczorem, koszt 45 zł, w zakrystii do pobrania karta zgłoszenia, jeżeli ktoś nie może pojechać, to zapraszamy do odmówienia 4 części Różańca w naszym kościele w sobotę o godz. 14.00.

11. Radę Ekonomiczną zapraszamy na spotkanie na probostwo we wtorek o godz.18.45.

12. Prasa katolicka jest do nabycia po Mszy św. u ministrantów.

13. W tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Grajewskiego z ul. Kuczmerowicza, śp. Kazimierza Wolnego z ul. Stare Borówko, śp. Marię Jędroszkowiak z Piechanina. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.