Ogłoszenia Parafialne - 25. Niedziela zwykła PDF Drukuj Email
sobota, 23 września 2017 10:09

25. NIEDZIELA ZWYKŁA

24.09.2017r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  1. W przyszłą niedzielę 1 października, o godz. 11.30 w naszej parafii przezywać będziemy Odpust Parafialny. Mszy świętej odpustowej przewodniczyć będzie i Słowo Boże do nas skieruje ks. Janusz Molewski – Dziekan Dekanatu Poznań – Starołęka, Proboszcz Parafii
    pw. Św. Antoniego, gdzie wikariuszem jest ks. Łukasz Konatowski.

Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. procesja eucharystyczna, prosimy o niesienie baldachimu, sztandarów, świec, a także przedstawicieli Żywego Różańca, Akcji Katolickiej i Młodzieży do niesienia feretronów. Zapraszamy także jak najwięcej dziewczynek do sypania kwiatków, zachęcamy też dzieci do przyjścia w stroju Archanioła.

1. W sobotę 30 września, o godz. 16:00 zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. w czasie której rozstrzygnięte zostaną konkursy plastyczne i naukowe. Zachęcamy jeszcze do wzięcia udziału w konkursach do 25 września. Prosimy także, aby dzieci, które zabrały materiały na konkurs z wiedzy o patronie, zgłosiły się do zakrystii w celu zapisania swojego uczestnictwa. Po Mszy św. dzieci czeka niespodzianka.
  2. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza na spotkania w soboty o godz. 19:00, a także na próby scholii w piątki o godz. 19:00 w salce parafialnej.
  3. W każdą sobotę o godz. 9:00 zbiórka ministrantów, natomiast o godz. 10:00 zbiórka dla aspirantów. Zachęcamy chłopaków do służenia przy ołtarzu.
  4. W sobotę 7 października, Akcja Katolicka organizuje wyjazd do Słubic na modlitwę: „Różaniec do granic”. We wspomnienie Matki Bożej Różańcowej na granicach naszego kraju utworzony zostanie łańcuch z ludzi odmawiających w tym samym czasie różaniec
    w intencji naszej Ojczyzny. W gablocie wywieszony jest plakat. Wyjazd o godz. 7:00.
    Koszt 45 zł. Zapisy w zakrystii do niedzieli 1 października.
  5. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom. W zeszłą niedzielę na remont dachu naszego kościoła zebraliśmy 8620 zł. oraz 1000 zł. od indywidualnego ofiarodawcy.
  6. Żywy Różaniec zachęcamy do wzięcia udziału w rekolekcjach. W gablocie umieszczone
    są szczegółowe informacje.
  7. W środę o godz. 17:45 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, w czasie której przypada zmiana tajemnic różańcowych, także zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia
    w piątek o godz. 17:45.

10. Polecamy Prasę Katolicką: Przewodnik Katolicki, Miłujcie się, Gościa Niedzielnego.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Stanisławę Stachowską z ul. Mickiewicza (pogrzeb miał miejsce w Kunicach), śp. Zofię Boszkiewicz z ul. Kasztanowej. W poniedziałek o godz. 12:00 pożegnamy śp. Michała Szaj z ul. Spółdzielców, a także o godz. 13:30 pożegnamy
śp. Wandę Frąckowiak z ul. Chopina. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…

ks. Oscar Nejman

– wikariusz –