Lednica Seniora 2017 PDF Drukuj Email
środa, 06 września 2017 09:48

W dniu 2 września 2017r. Akcja Katolicka zorganizowała dla grupy 17 seniorów z Czempinia wyjazd na Pola Lednickie. Po przyjeździe na miejsce obejrzeliśmy Muzeum Świętego Jana Pawła II. Zatrzymaliśmy się przy grobie ś.p. Ojcu Janie Górze, który jest twórcą spotkań lednickich. O godzinie 11.45 rozpoczęła gimnastyka seniora, a o 12.15 po modlitwie na Anioł Pański - uroczysta msza święta, której przewodniczył  celebrans bp Michał Janocha. Po przerwie obiadowej o godzinie 15.00 zespół instrumentalno -  wokalny „Siewcy Lednicy” poprowadził Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Od tego momentu towarzyszył nam Prymas Polski Wojciech Polak. Następnie byliśmy świadkami pięknej procesji: pastuszków z Fatimy, obrazu  Częstochowskiej, figury Matki Bożej z Fatimy i pokazów baletowych, które zatytułowano „Rola Maryi – Maryja wyprowadza nas z ukrycia”. Tworzyliśmy żywy różaniec, śpiewaliśmy i tańczyliśmy do pieśni nawiązujących do hasła spotkania seniorów „Idź i kochaj”. Ważnym punktem Lednicy Seniora było wzruszająca opowieść członków wspólnoty „Betlejem”, którzy przybyli na Pola Lednickie traktorkami z przyczepami campingowymi. Ich występ był zatytułowany „Ty jesteś Zacheuszem – Pragnij i zaryzykuj”. Na zakończenie każdy z nas uczestniczył w Adoracji Najświętszego Sakramentu a potem przeszedł przez  Bramę III Tysiąclecia.

Wróciliśmy do Czempinia z tego spotkania pełni wrażeń duchowych, religijnych i artystycznych.


Foto w galerii