NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO UROCZYSTOŚĆ
21 V 2023 parafia-czempin.pl

1. Dzieciom  z okazji uroczystości Pierwszej Komunii Świętej życzymy, aby przez całe swoje życie były tak blisko    Pana Jezusa, a rodzinom by odnowiły swoją więź.
  2. Biały tydzień  o godz. 18.00.
  3. W czwartek odbędzie się pielgrzymka dziękczynna na Świętą Górę w Gostyniu. Wyjazd o 15.45 sprzed szkoły przy ul. Kolejowej.
  4. W przyszła niedzielę 28 V 2023 o godz. 16.00. ks. Bp Grzegorz Balcerek młodzieży klasy 8 z naszej parafii udzieli sakramentu bierzmowania. Pamiętajmy o tych młodych w naszych modlitwach.
  5. Próby Liturgiczne dla bierzmowanych we wtorek, środę i czwartek zaraz po Mszy wieczornej czyli ok. 18.30
  6. Spowiedź przed Bierzmowaniem w sobotę od 9.30. do 10.30.
  7. Naszym Mamom z okazji Dnia matki życzymy opieki Matki Bożej i św. Józefa, potrzebnych łaski zdrowia, cierpliwości i pociechy ze swojej rodziny, a dla naszych zmarłych Mam módlmy się o dar nieba. Mszę św. ofiarujemy 28 maja o godz. 11.30
  8. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy od poniedziałku 1 maja o godz. 17.30. zapraszamy z całymi rodzinami, powierzajmy nasze rodziny opiece Matki Bożej i św. Józefa.
  9. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiać będziemy w sobotę o godz. 17.20., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
  10. Akcja Katolicka organizuje zbiórkę podpisów w ramach akcji „Chrońmy dzieci – wspierajmy rodziców”. Podpisy z podaniem numeru PESEL będzie można składać w dzisiejszą niedzielę po Mszach w. kruchcie kościoła.
  11. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian
    na ul. Malinowej. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią
    w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem.
  12. W dalszej kolejności  następnie ul Rolna i ul. Wiatrakowa. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
    po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,
    pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
  14. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.