1. NIEDZIELA ZWYKŁA

29 VII 2018r.

1. W miesiącu sierpniu w sposób szczególny chciejmy modlitewnie i duchowo wesprzeć tych, którzy zmagają się z problemem alkoholowym, który jest widoczny w naszym społeczeństwie. Warto zauważyć, że za trzeźwość odpowiadają: rodziny, Kościół, państwo i samorządy. Miejmy postanowienie, aby miesiąc sierpień przeżyć
    w większym ofiarowaniu swoich wyrzeczeń, po to, by wspierać uzależnionych
    i słabych w ich zmaganiach z samym sobą.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    • we wtorek, 31 lipca św. Ignacego z Loyoli;
    • w środę, 1 sierpnia św. Alfonsa Marii Liguoriego;
    • w sobotę, 4 sierpnia św. Jana Marii Vianneya.
  3. proboszcz Tomasz Marciniak, wraz z parafianami z Głuchowa zaprasza dziś
    o godz. 12:00 na spektakl muzyczny „SANTO SUBITO” w wykonaniu Teatru Historii z Mikłowic, oraz jutro o godz. 19:00 na Mszę św. pod przewodnictwem ks. Abpa Mieczysława Mokrzyckiego, który uroczyście wprowadzi relikwie św. Jana Pawła II.
  4. W I Piątek miesiąca spowiedź wraz z Adoracją Najświętszego Sakramentu w naszym kościele w godzinach:
    • od godz. 7:30 do godz. 8:00;
    • od godz. 16:30 do godz. 18:00 – z udzieleniem Komunii do godz. 17:00;
    • od godz. 19:00 do godz. 21:00 – zakończenie Apelem Jasnogórskim.
  5. W Pierwszy Piątek miesiąca odwiedziny chorych w Czempiniu od godz. 8:30.
  6. W I Sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec fatimski do naszego kościoła o godz. 7:20. Po Mszy porannej medytacja pierwszo sobotnia ku czci Matki Bożej z Fatimy. Do wspólnej modlitwy wszystkich czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszamy.
  7. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku, podczas modlitwy różańcowej o godz. 17:30 zapraszamy X Różę Różańcową pw. Matki Bożej Bolesnej.
  8. Zapraszamy w środę o godz. 17:45 na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia, a także w piątek o godz. 17:45 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  9. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Miłujcie się, są one do nabycia po Mszy św. u naszych ministrantów.
  10. We wtorek o godz. 11:00, pożegnamy śp. Edmunda Żaczyka, zamieszkałego przy
    Stęszewskiej. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

w/z ks. Oscar Nejman

-wikariusz-