OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 NIEDZIELA ZWYKŁA  22.07.2018

www.parafia-czempin.pl

1. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, w dniach 23 -29 lipca obchodzony jest 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „ Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Po Mszach św. przed kościołem przeprowadzona jest zbiórka ofiar na rzecz Akcji św. Krzysztof 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy. Po Mszy św. o godz.11.30. na parkingu będzie możliwość poświęcenia pojazdów.
  2. Wyjazd na Pielgrzymkę do Lichenia w środę 25 VII br., o godz. 6.30., powrót ok. godz. 19.30.
  3. W ubiegłą niedzielę na remont dachu zebraliśmy 11512 zł. Dziękujemy Staropolskim „ Bóg zapłać”.
  4. Składamy podziękowanie dla Urzędu Gminy w Czempiniu za przyznane 15000zł oraz dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Kościanie za 20000 zł, które przeznaczone będą na remont dachu kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
  5. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na sierpień : „aby wielkie wybory ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości”.
  6. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku do wspólnej modlitwy podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy IX Różę pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
  7. W przyszłą Niedzielę 29 VII w kościele w Głuchowie o godz. 12.00.Teatr Historii z Mikołowic wystawi Spektakl Muzyczny „ SANTO SUBITO”, natomiast w poniedziałek 30 VII br. podczas Mszy św. o godz. 19.00. ks. Abp Mieczysław Mokrzycki wprowadzi relikwie św. Jana Pawła II. W imieniu Księdza Proboszcza i Parafian serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. W tygodniu w liturgii w poniedziałek św. Brygidy Zak. Patronki Europy, we wtorek św. Kingi, w środę święto św. Jakuba Ap. i wspomnienie św. Krzysztofa, w czwartek św. Joachima i Anny Rodziców NMP, w niedzielę św. Marty.
  9. Prasę katolicką można nabyć u ministrantów.
  10. Pożegnaliśmy śp. Wojciecha Będzińskiego z ul. Długiej oraz śp. Zofię Ruszkowską z ul. Sokolniczej. Niech odpoczywają  w pokoju wiecznym. Amen.