OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 NIEDZIELA ZWYKŁA 24 VI 2018

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

1. W naszej Archidiecezji trwają obchody 1050 Rocznicy Powstania Diecezji i Pierwszgo Biskupstwa na Ziemi Polskiej – dziękujemy Delegacji z naszej Parafii, która wzięła udział w Obchodach Jubileuszu.
  2. Organizujemy autokarowe pielgrzymki do Lichenia 25 lipca, koszt 30 zł., wyjazd o godz. 6.30., do Częstochowy 9 VIII, koszt 50 zł., wyjazd o godz.4.30., do Zakopanego 16 – 20 IX, koszt 400 zł/ autokar, nocleg i wyżywienie/. Można dokonywać zapisu i wpłat.
  3. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca, intencja na lipiec : „aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i Braćmi”.
  4. Dla zespołu dziecięcego i dla ministrantów organizujemy wyjazd do Zakopanego od 22 do 28 VII br. koszt 450 zł. Spotkanie organizacyjne we wtorek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym.
  5. W gablocie umieszczone są informacje o Uroczystościach odpustowych w Wieleniu Zaobrzańskim i w Borku Wielkopolskim, do którego serdecznie zaprasza kustosz ks. Proboszcz Daniel Litkowski., umieszczony jest również plakat o zapisach na Poznańską Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy.
  6. Staropolskim „ Bóg zapłać” dziękujemy za 11080 zł, które przeznaczamy na remont dachu naszego kościoła.
  7. Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu” składa podziękowanie za 5900zł., które przekazane będą na placówkę w Urubicha w Boliwii i wyjazd wolontariusza Roberta Bartkowiaka. W gablocie umieszczone jest podziękowanie.
  8. W liturgii w poniedziałek NMP Świętogórskiej z Gostynia, w środę NMP Nieustającej Pomocy, w czwartek św. Ireneusza Bpa i M., w piątek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, w katedrze Mszy św. odpustowej o godz. 10.00. przewodniczyć będzie ks. Bp Gerhard z Magdeburga, na którą ks. Arcybiskup zaprasza delegacje ze sztandarami. Składka przeznaczona jest na Stolicę Apostolska, z racji Uroczystośći nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  9. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiamy po wieczornej Mszy św., a w środy i w piątki 15 min. przed Mszą św. w łączności z nabożeństwami.
  10. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku do wspólnej modlitwy podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy V Różę pw. Matki Bożej Pocieszenia.
  11. Prasa katolicka jest do nabycia po Mszy św. u ministrantów, Przewodnik z dodatkiem po 6 zł.
  12. Na czas wakacji i urlopów życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, a ciężko pracującym bez urlopu życzymy mocy Ducha Świętego.
  13. W Wilkowie Polskim pożegnaliśmy śp. Barbarę Szczepaniak z Pl. Zielony Rynek.  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.