ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                         10.6.2018 parafia-czempin.pl

 

 1. Ksiądz Biskup Damian Bryl w poniedziałek o godz. 16.00. młodzieży naszej Parafii udzieli Sakramentu Bierzmowania. Życzymy dobrej współpracy z Darami Ducha Św.
 2. W poniedziałek wieczorne Biuro nie będzie czynne ponieważ udajemy się na Bierzmowanie do Starych Oborzysk.
 3. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy w tym roku zatroszczyli się, aby w naszej Parafii Oktawa Bożego Ciała odbyła się w sposób bardzo uroczysty. Za wspólną modlitwę i udział w liturgii, za przygotowanie ołtarzy, za pełnienie różnych funkcji liturgicznych, oraz za złożone ofiary na Msze św. niech pan Bóg wynagrodzi swoim Błogosławieństwem. Dziękujemy też za ofiarowane kwiatki dla dziewczynek oraz na ołtarze w czasie prosesji, za pomoc w transporcie i przy budowie ołtarzy. Dziękujemy za udział i zorganizowanie Parafialnego Dnia Chorego i osób starszych.
 4. Gościmy młodzież z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „ Młodzi Światu”. Dzielą się swoim doświadczeniem, a po Mszy św. kto zechce może wspomóc materialnie ich wyjazd. W gablocie umieszczone jest Zaświadczenie o ich działalności.
 5. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego w środę o godz.18.45.
 6. W środę 13 dnia miesiąca na godz. 20.00. zapraszamy na Różaniec Fatimski, następnie Msza św. i Procesja z Figurą matki Bożej Fatimskiej ze świecami. Wieczornym modlitwom przewodniczyć będzie ks. Radosław Ślendak wikariusz z Parafii pw. NMP Wniebowziętej w Zbąszyniu.
 7. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiamy po wieczornej , natomiast w środy i w piątki 15 min. przed Mszą św. w łączności z nabożeństwami.
 8. W gablocie i na stronie Parafialnej umieściliśmy program XV Archidiecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn do Tylec, która odbędzie się w przyszłą niedzielę 17 VI br., zachęcamy mężczyzn do pielgrzymowania.
 9. W sobotę i w niedzielę na Jasnej Górze odbędzie się 37 Pielgrzymka w intencji trzeźwości Narodu. Pamiętajmy także w modlitwach o tej ważnej intencji. W gablocie znajduje się okolicznościowy plakat.
 10. W przyszłą Niedzielę składkę przeznaczymy na remont dachu naszego kościoła.
 11. Zwracamy się z prośbą, aby podczas parkowania samochodu w czasie nabożeństw nie zastawiać innego samochodu, parkując mamy obowiązek umożliwić w każdej chwili wyjazd innego samochodu i trzeba zadbać o wjazd pojazdów służb ratunkowych.
 12. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów.
 13. W sobotę 16 VI br. o godz. 13.00. pożegnamy śp. Janinę Frąszczak z ul. Długiej. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.