ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9 NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                         3.6.2018 parafia-czempin.pl

 

 1. Ksiądz Arcybiskup Meropolita Poznański Stanisław Gądecki z dniem 1 lipca 2018 roku powołał Księdza Neoprezbitera Filipa Kodura na stanowisko wikariusza parafii pw. św. Michała Archanioła w Czempiniu. Ponieważ wcześniej ks. Filip będzie miał zastępstwa w naszej Parafii posługę rozpocznie w sierpniu.
 2. Zapraszamy na Parafialny Dzień Osób Starszych i Chorych w najbliższy wtorek od godz. 9.30. okazja do spowiedzi, o godz. 10.00. Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chorych. Po Mszy św. Caritas Parafialny zaprasza do Domu Parafialnego na kawę i placek. W miarę możliwości zatroszczmy się o możliwość przybycia do kościoła i na salki.
 3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po rannej i po wieczornej Mszy św. procesja wokół kościoła. Jest to także dzień modlitw o świętość kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 4. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiamy przed wyjściem procesji, natomiast w środy i w piątki 15 min. przed Mszą św. w łączności z nabożeństwami.
 5. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Po rannej i po wieczornej Mszy św. procesja Eucharystyczna. Bardzo prosimy o zorganizowanie asysty według ustalonego podziału.
 6. Chrystusowi powierzajmy nasze rodziny, miasta i wioski naszą Parafię,naszą czempińską ziemie i ludzi zwłaszcza w tych Dniach Ziemi Czempińskiej.
 7. Chorych i starszych poza Czempiniem odwiedzimy w środę od godz. 8.45., prosimy o dokonanie zapisu z podaniem numeru telefonu.
 8. W czwartek o godz. 17. 30. odśpiewamy Nieszpory, i po Nieszporach poświęcenie ziół oraz kwiatów. Msza św. o godz. 18.00., po niej procesja wokół kościoła.
 9. Procesja na zakończenie Oktawy 7 VI przejdzie po Mszy św. o godz. 19.00. przy Figurze MB z Lourdes drogą osiedlową : ul. Przelot, ul. Jeździecka, ul. Przedszkolna i zakończy się na ul. Kwiatowej.
 10. Wszystkim za okazane świadectwo wiary podczas procesji Bożego Ciała niech Bóg obdarzy potrzebnymi łaskami. Osobne podziękowanie za serce włożone w przygotowania pięknych ołtarzy, za okazaną życzliwość i cierpliwość, dziękujemy Policji, Straży, Służbie Medycznej i Liturgicznej za solidne wypełnienie swoich funkcji, za wytrwałą pomoc przy nagłośnieniu procesji, za wyśpiewaną cześć Panu Jezusowi, dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzinom składamy podziękowania staropolskim „Bóg zapłać”.
 11. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy jutro w poniedziałek o godz. 19.00. na  próbę liturgiczną, w piątek o godz. 19.00. także na próbę liturgiczną i około godz. 19.30. okazja do Spowiedzi św. dla Młodzieży, dla Świadków i dla całej rodziny.
 12. W gablocie umieszczone są plakaty o Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce, która wyrusza z 6 VII z Poznania oraz 5 VII z Kościana. Zachęcamy do wędrowania.
 13. Biuro Parafialne w poniedziałek rano nie będzie czynne z powodu Kongregacji Dekanalnej, wieczorem bez zmian.
 14. W przyszłą Niedzielę 10 VI gościć będziemy młodzież z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „ Młodzi Światu”. Podczas ogłoszeń parafialnych mówić będą o działalności, a po Mszy św. kto zechce może wspomóc materialnie ich wyjazd. W gablocie umieszczone jest Zaświadczenie o ich działalności.
 15. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów.
 16. Pożegnaliśmy śp. Marię Kubiak z ul. Kuczmerowicza. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.