NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO 20.5.2018.   parafia-czempin.pl

1. Dzieci z dzisiejszej Uroczystości Pierwszej Komunii św. najpiękniej pokazują nam jak iść do nieba za Panem Jezusem. Warto odnowić w sobie dziecięcą radość z bycia blisko Pana Boga.

O godz. 10.00. i 12.00. Msze św. z udzieleniem Pierwszej Komunii  Świętej dla 53 dziewczynek i 54 chłopców. Kochanym dzieciom, ich gościom życzymy duchowego przeżywania uroczystości. W ciągu Białego  Tygodnia spotykamy się  o godz.18.00. i modlimy się w poszczególnych intencjach :

- w poniedziałek w intencji rodziców i chrzestnych oraz w int.  nauczycieli i wychowawców

- we wtorek w intencji dziadków

- w środę w intencji rodzeństwa i krewnych

- w czwartek w intencji Ojca Świętego, kapłanów i o nowe powołania

- w piątek w intencji dzieci na misji

- w sobotę o godz. 8.30. wyjazd na pielgrzymkę do Gostynia na Świętą Górę, odjazd z  parkingu na ul. Kuczmerowicza, zapisy do wtorku u Pani Doroty, koszt 15 zł.

Grupowe zdjęcia komunijne  odbędą się w poniedziałek o godz. 17.00. dla dzieci z godz. 12.00., natomiast dla dzieci z godz. 10.00. po wieczornej Mszy św.

1. . Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nasze uświęcenie powierzamy mocy i działaniu Ducha Świętego.
  2. Za tydzień przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się określony czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  3. W poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8.00., 10.00., 18.00, w Borowie o godz. 16.00., w Gorzyczkach o godz. 16.30.
  4. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
  5. Oscar zapisuje na wyjazd na Lednicę w dniu 2 VI br., koszt 50 zł.
  6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  7. Dzieciom i rodzicom składamy podziękowanie za ofiarowane 3 ornaty. Bóg zapłać.
  8. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę, którą przeznaczamy na remont dachu naszego kościoła
  9. W Niedzielę 27 V br. o godz. 11.30. Mszę św. ofiarujemy za nasze żywe i zmarłe matki.
  10. W poniedziałek o godz. 10.00. Msza św. w intencji VI Róży pw. NMP Matki Kościoła, w czwartek o godz. 18.00. w intencji IX Róży Różańca pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych
  11. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.15., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
  12. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje akcję „Przekaż Ciepło”. W ramach tej akcji przy współpracy z firmą Elektro Recykling chcemy przeprowadzić zbiórkę zepsutych urządzeń elektrycznych na terenie parafii Elektrośmieci to: stare telewizory, komputery, laptopy, odkurzacze, suszarki, pralki, lodówki, komórki – wszystko, co można było podłączyć do prądu.

Prosimy parafian, którzy posiadają elektrośmieci i chcą się ich pozbyć o dostarczanie ich na terenie parafii, na podwórko przy Probostwie w dniach od 21 do 23 maja./ od poniedziałku do środy/.

Z każdej tony uzbieranych elektrośmieci Caritas Archidiecezji Poznańskiej uzyskuje 150 złotych na zakup opału, wsparcie przy opłatach za energię, dla najbardziej potrzebujących.

1. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki z radością powiadamia , że w sobotę 19 V br. wyświęcił 7 nowych Diakonów, natomiast w sobotę 26 V br.  o godz. 10.00. udzieli 7 Diakonom święceń kapłańskich. Polecajmy w modlitwie nowych księży, a także sprawę powołań. Przy tej okazji ks. Arcybiskup dziękuje za całoroczne wspieranie ASD w Poznaniu.
  2. W gablocie i na stronie parafialnej umieściliśmy informację o Misji Ewangelizacyjnej w Poznaniu w ramach obchodów 1050 rocznicy biskupstwa w Poznaniu. Szczegóły dotyczące wydarzeń znajdują się na stronie misjapoznan.pl Zapraszamy całe rodziny do wspólnej modlitwy.
  3. W poniedziałek Biuro Parafialne czynne będzie od około godziny 20.00. po zdjęciach komunijnych
  4. Prasa Katolicka jest do nabycia po Mszy św. u ministrantów.
  5. W tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Sulejewskiego z ul. Spółdzielców, śp. Krystynę Koćmierowską z ul. Borówko Stare, śp. Witolda Stankowiaka z Głuchowa, śp. Mariana Kaźmierczaka z Piotrkowic. We wtorek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Stanisława Naskręta ze Słonina, po ustaleniu terminu pożegnamy śp Pawła Sajewicza z ul. Gruszkowej. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.