OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.5.2018 parafia-czempin.pl

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Przez czterdzieści dni Chrystus ukazywał się po swoim chwalebnym zmartwychwstaniu. Następnie powrócił do Ojca. Pozostawił jednak obietnicę zesłania Ducha Świętego. Dziś Chrystus każdego z nas wzywa do wyższych rzeczy, do pójścia za Nim, abyśmy stali się odważnymi i wiarygodnymi świadkami Ewangelii na wzór Apostołów.
  2. Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego odmawiamy podczas nabożeństwa majowego.
  3. W dzisiejsza Niedzielę na godz. 20.00.zapraszamy na Różaniec Fatimski, nastepnie Msza św. i procesja z Figura MB Fatimskiej ze świecami wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Komunikat z Kurii naszej Archidiecezji :

”Wigilia Zesłania Ducha Świętego będzie szczególnym czasem świętowania i składania Panu Bogu dziękczynienia za 1050 lat istnienia pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa w parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Zewnętrznym wyrazem parafialnego świętowania będzie uroczysta liturgia Mszy Świętej z Wigilii Zesłania Ducha Świętego oraz bicie dzwonów kościelnych o godzinie 20:00 we wszystkich kościołach parafialnych Archidiecezji Poznańskiej”.

1. Biciem dzwonów o godz. 20.00. rozpoczniemy modlitewne czuwanie w naszym kosciele, które zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz.21.00. Zapraszamy do wspólnego Dziękczynienia.
  2. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
  3. W przyszłą niedzielę 20 V br. odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Św., o godz. 10.00. dzieci z kl. III ADEF, o godz. 12.00. dzieci z kl. III BCG.
  4. Dodatkowa Msza św. w niedzielę 20 V br. o godz. 13.45.
  5. Próby liturgiczne dla kl. III odbędą się :

dla dzieci z godz. 10.00.:

w poniedziałek od 13.30. do 14.30.,

we wtorek od 15.30. do 16.30.,

w czwartek od godz. 15.30. do 16.30.

dla dzieci z godz. 12.00. :

we wtorek od 16.30. do 17.30.

w środę od 16.30. do 17.30.

w czwartek od 16.30. do 17.30.

1. Spowiedź dla dzieci z kl. III i ich rodzin w sobotę 19 V br. od godz. 9.00. do 10.00.
  2. Wyjazd dzieci wraz z całymi rodzinami w tym roku odbędzie się do Gostynia. Wyjazd 26 V br. godz. 8.30. z ul. Kuczmerowicza, koszt 15 zł/ autokar/. Zapisy i wpłata u katechetów do wtorku 22 V br.
  3. Dzieciom i ich rodzinie życzymy, aby Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej wzmocniła ich przyjaźń z Panem Jezusem i Matką Bożą.
  4. Organizujemy dla młodzieży wyjazd na Lednicę w dniu 2 VI br.. Koszt 50 zł, zapisy u ks. Oscara.
  5. W tym roku procesja w Uroczystość Bożego Ciała 31 V przejdzie trasą na Rynku. Natomiast na zakończenie Oktawy 7 VI Procesja przejdzie po Mszy św. o godz. 19.00. przy Figurze MB z Lourdes drogą osiedlową ul. Spółdzielców, ul.10-Lecia RKS-u, ul. Przedszkolną i zakończy się na ul. Kwiatowej. Bardzo prosimy o pomoc w zbudowaniu ołtarzy, do kilku rodzin zwrócimy się osobiście o pomoc, innych będziemy prosili o współpracę.
  6. Zespół Szkół Rolniczych w Grzybnie w dniu 23 VI br. organizuje 70 lecie istnienia Szkoły, z tej okazji organizuje Zjazd Absolwentów, na który do 15 V br. można zgłaszać swoja obecność w . Szczegółowe informacje na stronie internetowej  lub w sekretariacie.
  7. W przyszłą niedzielę składkę przeznaczamy na remont dachu naszego kościoła.
  8. W ubiegłą Niedzielę na ASD w Poznaniu zebraliśmy 2151zł. Bóg zapłać.
  9. W liturgii w poniedziałek święto św. Macieja, w środę święto św. Andrzeja Boboli M. Patrona Polski.
  10. W sobotę 19 V br. w Katedrze odbędą się Święcenia Diakonatu, wypraszajmy też łaskę nowych powołań.
  11. W imieniu Organizatorów zachęcany do odwiedzenia okolicznościowej wystawy oraz do wysłuchania prezentacji, którą przygotowali Goście z Węgier. Spotkania odbędą się w Pałacu o godz. 15.15., 16.15. i 17.15
  12. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów.
  13. W tygodniu pożegnaliśmy śp. Leszka Włodarczaka z ul. Przedszkolnej, śp. Ryszarda Pawlaka z ul. Śremskiej oraz sp. Andrzeja Kruszonę z Piechanina.  Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.