OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA  6 V 2018 www.parafia-czempin.pl

1. W tygodniu przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego przypadają dni krzyżowe, podczas których modlimy się o urodzaje, o błogosławieństwo w pracy i za głodujących na świecie. W tych intencjach modlić się będziemy w kościele, przy krzyżach i figurach:
  • w Gorzycach w środę o godz. o godz. 18.00.
  • w Gorzyczkach w piątek o godz. 18.00. Msza św. o dobre urodzaje i i na końcu nabożeństwo
  • w Nowym Gołębinie w czwartek o godz. 18.00.
  • w Piotrkowicach w poniedziałek o godz. 18.40.
  • w Nowym Borówku w czwartek o godz. 19.30.
  • w Słoninie w piątek o godz. 18.45.
  • w Nowym Tarnowie w poniedziałek o godz. 19.00.
  • w Piechaninie w piątek o godz. 18.45. przy krzyżu przy drodze głównej, o godz. 19.00. przy krzyżu na wsi
  • w Iłówcu Wielkim w czwartek o godz. 18.45.
  • w Borowie we wtorek podczas Mszy św. o godz. 17.00.
  1. Organizujemy wyjazd na Dzień Skupienia dla członków Żywego Różańca w dniu 12 V br. do Sanktuarium w Borku, koszt 10 zł, zapisy do poniedziałku w zakrystii lub w Biurze. Wyjazd o godz. 9.00., autokar będzie czekał na parkingu koło mleczarni na ul. Poznańskie Przedmieście, powrót około godz. 16.00.
  2. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
  3. We wtorek w liturgii Uroczystość św. Stanisława Bpa i M. Głównego Patrona Polski i Archidiecezji
  4. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 18.30. do Domu Parafialnego.
  5. Żywy Różaniec zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 18.30. do Domu Parafialnego.
  6. Msza św. w Niedzielę 13 V br. o godz. 10.00. sprawowana będzie w intencji IV Róży Różańca pw. NMP Fatimskiej.
  7. W Niedzielę 13 V br. o godz. 20.00. odmówimy Różaniec Fatimski, następnie sprawowana będzie Msza św. i po Mszy św. odbędzie się Procesja z Figurą MB Fatimskiej ze świecami. Takie Nabożeństwa odprawiać będziemy każdego 13 dnia miesiąca od maja do października. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Maturzystom życzymy staropolskim „Szczęść Boże„ w zdawaniu egzaminów i dobrego odkrycia swojego powołania.
  9. Z powodu zawodów organizowanych w najbliższy piątek i w sobotę wystąpią utrudnienia w ruchu. W piątek 11 V br. w godz. od 15.30. do 18.30. zamknięta będzie droga w kierunku Borowa od skrzyżowania ulicy Chłapowskiego i Borówko Stare. Utrudniony będzie również wjazd do Czempinia od strony Borowa. W sobotę 12 V br. w godzinach od 8.30. do 10.30. ruch będzie całkowicie zamknięty na trasie zawodów tj. Borówko Stare – ul. Chłapowskiego- ul.Kuczmerowicza-ul. Kolejowa oraz poza miastem : Borówko Stare-Borowo-Gorzyczki-Stary Gołębin-Donatowo oraz 12 V w sobotę w godzinach od 13.00. do 17.30. zamknięte zostaną ulice : Borówko Stare- ul. Chłapowskiego-ul. Kuczmerowicza-ul.Kolejowa oraz poza miastem : Borówko Stare-Borowo-Gorzyczki-Stary Gołebin-Donatowo-Błociszewo. Jednoczesnie prosimy, by w piątek i w sobotę nie pozostawiać pojazdów na parkingach przy ulicach Kuczmerowicza i Kolejowej. Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy! W imieniu organizatorów prosimy o wyrozumiałość.
  10. Kleryk Marek wraz z kolegą po Mszach św. zbierają ofiary ASD w Poznaniu. Bóg zapłać za każdą ofiarę i modlitwę.
  11. Prasa katolicka jest do nabycia po Mszy św. u ministrantów. Przewodnik jest z ubiegłej niedzieli podwójny numer.
  12. W tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Larek z Piechanina oraz śp. Marcelego Maliczaka z ul. Strumykowej. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.