ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

                                                22 IV 2018 parafia-czempin.pl

 1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, któremu towarzyszy myśl : Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. Zbiórkę ofiar na ASD w Poznaniu, przeprowadzimy w Niedzielę 6 V br. gdy przyjedzie kleryk Marek, przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy przez cały rok wspierają powołanych swoją modlitwą i ofiarą. Bóg zapłać.
 2. W imieniu Centrum Kultury w Czempiniu serdecznie zapraszamy na Wielkanocny Koncert organowy „ Ożywieni Miłością, służmy sobie wzajemnie”, który odbędzie się w naszym kościele w dzisiejszą Niedzielę o godz. 16.30. Na organach zagra organista z kościoła mariackiego w Krakowie Pan Marek Stefański.
 3. Po Mszach św. w zakrystii ministrantów odbywają się zapisy na Maraton Biblijny, który w naszym kościele odbędzie się w najbliższą sobotę 28 IV br. od godz.8.40. do 16.15. w ramach Archidiecezjalnego Maratonu Biblijnego. Zachęcamy do wzięcia udziału i przeczytania 5 minutowego fragmentu.
 4. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku do wspólnej modlitwy podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy IV Różę Różę pw. Matki Boskiej Fatimskiej.
 5. Organizujemy wyjazd Żywego Różańca na Dzień Skupienia do Borku Wielkopolskiego w dniu 12 Maja br., koszt 10 zł, zapisy w zakrystii lub w Biurze, wyjazd o godz. 9.00. powrót około godz. 16.00.
 6. W poniedziałek w liturgii Uroczystość św. Wojciecha Bpa i M. Głównego Patrona Polski, Solenizantowi Panu Organiście Wojciechowi Kaczmarkowi składamy życzenia Obfitości Łaski Bożej, potrzebnego zdrowia i opieki Patrona, w środę w liturgii Święto św. Marka Ewangelisty, Patrona kleryka Marka, niech św. Marek prowadzi po Bożych Drogach Powołania.
 7. Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie na probostwo w czwartek o godz.18.45.
 8. Maturzystów zapraszamy na Mszę św. we wtorek 24 IV br. o godz. 19.00.
 9. Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie do kościoła w piątek 27 IV br. o godz. 18.40.
 10. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w Niedzielę 29 IV br. o godz. 19.00.
 11. Na remont dachu naszego kościoła zebraliśmy 10994 zł. Dziękujemy Staropolskim „Bóg zapłać”.
 12. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca, intencja na Maj : „Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.
 13. Dyrekcja i Organizatorzy Zjazdu ZSR w Grzybnie zwrócili się z prośbą o odczytanie Komunikatu : „Zespół Szkół Rolniczych w Grzybnie obchodzi 70-lecie istnienia z tej okazji 23 czerwca 2018 odbędą uroczystości Jubileuszowe połączone ze Zjazdem Absolwentów, na które wszystkich byłych uczniów serdecznie zapraszamy. Zapisy trwają do 15 maja. Szczegółowe informacje na stronie internetowej i w sekretariacie szkoły”.
 14. Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem po 6 zł, Gość Niedzielny, Arka, Miłujcie się i Misyjne Drogi są do nabycia u ministrantów.
 15. Pożegnaliśmy śp. Marię Wawrzyniak z Gorzyczek. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.