29 NIEDZIELA ZWYKŁA 17 X 2021 parafia-czempin.pl

1. Arcybiskup Stanisław Gądecki Przewodniczący Episkopatu Polski Metropolita Poznański kieruje Zaproszenie do uczestnictwa we Mszy Świętej rozpoczynającej pierwszy etap Synodu „ Ku Kościołowi synodalnemu : komunia, uczestnictwo i misja „ w Archidiecezji Poznańskiej. Bazylika Archidiecezjalna Niedziela 17 X 2021 godz. 15.15.
  2. W poniedziałek w Święto św. Łukasza Ew. przypada Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia, dziękując za wszystkich oddanych lekarzy i cały personel medyczny, za ich samarytańską posługę wśród ludzkiego cierpienia, życzymy, aby mogli pełnić swą misję w jak najlepiej zorganizowanych warunkach pracy.
  3. W przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy Światową Niedzielę Misyjną, przed kościołem zbierać będziemy ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
  4. W imieniu Sióstr Uczennic Krzyża składamy serdeczne podziękowanie za ofiarowane w ubiegłą Niedzielę 8120 zł, to naprawdę bardzo dużo. Niech Bóg wynagrodzi.
  5. Zapraszamy na wspólne Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy od poniedziałku do Niedzieli o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00., z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  6. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach Rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.25., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
  7. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza rodziny i domy w Borowie. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Z Borowa Obraz Matki Bożej w dalszej kolejności nawiedzać będzie Nowe Borówko, Słonin, Piotrkowice, Piechanin, Stare Tarnowo, Nowe Tarnowo, Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
  8. W najbliższy wtorek wieczorem Biuro nie będzie czynne, w pozostałe dni Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. ok. godz. 8.40., prosimy zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, także w zakrystii ministrantów można zgłaszać sprawy.
  9. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
  10. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na obowiązkowe noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
  11. W Liturgii w poniedziałek Święto św. Łukasza Ew., we wtorek bł. Ks. Jerzego Popiełuszki M., w środę św. Jana Kantego, w piątek św. Jana Pawła II Pap.
  12. Wymienianki roczne i jednorazowe przyjmować będziemy od przyszłej Niedzieli 24 X po Mszach św. w Domu Parafialnym.
  13. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.