ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

             28 NIEDZIELA ZWYKŁA 10 X 2021 parafia-czempin.pl

 

 1. Arcybiskup Stanisław Gądecki Przewodniczący Episkopatu Polski Metropolita Poznański kieruje Zaproszenie do uczestnictwa we Mszy Świętej rozpoczynającej pierwszy etap Synodu „ Ku Kościołowi synodalnemu : komunia, uczestnictwo i misja „ w Archidiecezji Poznańskiej. Bazylika Archidiecezjalna Niedziela 17 X 2021 godz. 15.15.
 2. We wtorek 12 X w Rocznicę Poświęcenia Katedry Poznańskiej odbędą się w bazylice Archikatedralnej dwa uroczyste nabożeństwa o błogosławione owoce dla Kościoła w Polsce wizyty biskupiej w Stolicy Apostolskiej i spotkania z Papieżem Franciszkiem oraz z okazji Światowego Dnia Seniora, Uroczystej Mszy św. w tych intencjach przewodniczyć będzie ks. Bbp Grzegorz Balcerek, ktre serdecznie zaprasza zwłaszcza seniorów, emerytów i starszych wiekiem.
 3. Gościmy w naszej Parafii Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Uczennic Krzyża, do których należy Siostra Łucja, W różnych parafiach siostry mówią o swojej Zakonnej Wspólnocie, a także proszą o pomoc na budowę Domu Rekolekcyjnego w Czmońcu. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
 4. Dziękujemy bardzo serdecznie za pomoc okazaną podczas kiermaszu ciasta, którego celem było wspomóc rehabilitację i opiekę nad Jakubem z Gorzyc. Niech Bóg obdarza potrzebnymi Łaskami.
 5. W czwartek Dzień Edukacji Narodowej z tej okazji składamy życzenia dla Dyrekcji, Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników Szkoły, aby Duch Święty swoimi Darami napełniał i dodawał Mocy w wypełnianiu powołania kształtowania postawy życia młodych ludzi.
 6. Zapraszamy na wspólne Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy od poniedziałku do Niedzieli o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00., z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 7. Zapraszamy na zakończenie Dni Fatimskich, w środę o godz. 18.50. odmówimy Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, o godz. 19.30. Msza św., następnie procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Modlitwom przewodniczyć będzie ks. Oscar Nejman, nasz były Wikariusz.
 8. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza rodziny i domy w Borowie. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Z Borowa Obraz Matki Bożej w dalszej kolejności nawiedzać będzie Nowe Borówko, Słonin, Piotrkowice, Piechanin, Stare Tarnowo, Nowe Tarnowo, Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 9. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. ok.

godz. 8.40., prosimy zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, także w zakrystii ministrantów można  zgłaszać sprawy.

 1. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 2. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na obowiązkowe noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
 3. W Liturgii we wtorek Święto - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej ,w środę bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek św. Teresy od Jezusa Dz. i DK, w sobotę św. Jadwigi Śląskiej.
 4. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.