ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

             27 NIEDZIELA ZWYKŁA 3 X 2021 parafia-czempin.pl

 

 1. Staropolskim „ Bóg zapłać „ dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością i modlitwą podczas Odpustu Parafialnego oddali cześć naszemu Patronowi św. Michałowi Archaniołowi, który wstawia się za nami u Pana Boga. Najpierw za posprzątanie kościoła i ozdobienie kwiatami, dziękujemy ks. Henrykowi Schwanke COr. z Kościańskiej Fary, za niesienie baldachimu i asystę, feretronu i sztandarów, dziewczynkom sypiącym kwiatki i całej Służbie Liturgicznej. Wszystkim za świadectwo wiary, a zwłaszcza starszym i chorym niech dalej św. Michał wyprasza potrzebne Łaski.
 2. Dzieci z klasy 3 Komunijnej zapraszamy na poświęcenie Różańców, które odbędzie się podczas nabożeństwa Różańcowego z udziałem dzieci o godz. 17.00. : kl.3a dn.4 X o godz. 17.00., kl.3b dn. 5 X o godz. 17.00., kl. 3c dn. 6 X o godz. 17.00., kl. 3d dn. 7 X o godz. 17.00., kl. 3e dn. 8 X o godz. 17.00. Jeżeli istnieje potrzeba można przyjść w innym terminie.
 3. Rodziców dzieci kl.3 Komunijnej zapraszamy na spotkanie do kościoła w sobotę 9 X o godz. 19.00.
 4. Zapraszamy na wspólne Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy od poniedziałku do Niedzieli o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00., z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 5. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza rodziny i domy w Borowie. Niech

  będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie

 śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te

 słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Z Borowa Obraz Matki Bożej w dalszej kolejności nawiedzać będzie Nowe Borówko, Słonin, Piotrkowice, Piechanin, Stare Tarnowo, Nowe Tarnowo, Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.

6.Dziś po Mszach św. o godz. 8.00., 10.00. i 11.30. odbywa się kiermasz ciasta, zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc dla Kuby z Gorzyc, na jego leczenie i rehabilitację.  Bóg zapłać za każdą pomoc.

 1. Wszystkim, którzy ofiarowali dary w ramach Akcji Opatrunek na ratunek, niech Najświętsze Serce obdarzy Darami. Dary zostaną przekazane do Afryki by wspomóc działalność Misjonarzy.
 2. W przyszłą Niedzielę 10 X br. gościć będziemy Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Uczennic Krzyża, do których należy Siostra Łucja, W różnych parafiach siostry mówią o swojej Zakonnej Wspólnocie, a także proszą o pomoc na budowę Domu Rekolekcyjnego w Czmońcu.
 3. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. ok.

godz. 8.40., prosimy zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, także w zakrystii ministrantów można  zgłaszać sprawy.

 1. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 2. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na

 obowiązkowe noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką,

 wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.

 1. W Liturgii w poniedziałek sw. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. siostry Faustyny, w czwartek NMP Różańcowej, dlatego w czwartek o godz. 18.00. intencje Mszy sw. ofiarujemy za żywych i zmarłych członków Żywego Różańca, zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.
 3. W poniedziałek o godz. 12.00. pożegnamy śp. Zdzisława Lichosika z ul. Poznańskie Przedmieście. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.