ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                                                      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                        26 NIEDZIELA ZWYKŁA 26.9.2021 parafia-czempin.pl

 

 1. W środę 29 IX w Liturgii przypada Uroczystość Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, o godz. 10.00. oraz o godz. 18.00. Głównym Celebransem Mszy św. odpustowych będzie ks. Henryk Schwanke COr. z Kościańskiej Fary. Msza św. o godz. 10.00. połączona będzie z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia dla chorych i starszych. Procesja odbędzie rano i wieczorem, prosimy o niesienie sztandarów, feretronów, zapraszamy także dziewczynki do sypania kwiatków. Serdeczmie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Przed Odpustem w czasie wieczornej Mszy św.,po Komunii św. odmawiamy Litanię do św. Michała Archanioła.
 3. W Liturgii w poniedziałek św. Wincentego a Paulo, we wtorek św. Wacława M., w środę św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek św. Hieronima, w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus Dz. i DK, w sobotę sw. Aniołów Stróżów.
 4. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.25., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 5. W Pierwszy Piątek Miesiąca Spowiedź od godz. 7.30. do 8.00., od 16.00. do 18.00. z udzielaniem Komunii św. co ok. 10.00. W czasie Spowiedzi Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Odwiedziny chorych i starszych odbywają się przez cały miesiąc, wystarczy uzgodnić, do czego zachęcamy.
 7. W Pierwszą Sobotę Miesiąca o godz. 7.20. odmówimy Różaniec Wynagradzającu Niepokalanemu sercu NąP, Medytacja po Mszy św.
 8. Dzieci z klasy 3 Komunijnej zapraszamy na poświęcenie Różańcy, które odbędzie się podczas nabożeństwa Różańcowego z udziałem dzieci o godz. 17.00. : kl.3a dn.4 X o godz. 17.00., kl.3b dn. 5 X o godz. 17.00., kl. 3c dn. 6 X o godz. 17.00., kl. 3d dn. 7 X o godz. 17.00., kl. 3e dn. 8 X o godz. 17.00. Jeżeli istnieje potrzeba można przyjść w innym terminie.
 9. Rodziców dzieci kl.3 Komunijnej zapraszamy na spotkanie do kościoła w sobotę 9 X o godz. 19.00.
 10. Od piątku 1 X zapraszamy na wspólne Nabożeństwa Różańcowe, które będziemy odprawiać od poniedziałku do Niedzieli o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00., z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 11. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza rodziny i domy w Borowie. Niech

  będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie

 śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te

 słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Z Borowa Obraz Matki Bożej w dalszej kolejności nawiedzać będzie Nowe Borówko, Słonin, Piotrkowice, Piechanin, Stare Tarnowo, Nowe Tarnowo, Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.

W przyszłą Niedzielę 3 X br. po Mszach św. o godz. 8.00., 10.00. i 11.30. odbędzie się kiermasz ciasta, zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc dla Kuby z Gorzyc, na jego leczenie i rehabilitację.  Bóg zapłać za każdą pomoc.

 1. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca, intencja na miesiąc październik : „ Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony  w ewangelizację, gotowy do misjii, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii”.
 2. Przez cały miesiąc wrzesień trwa Akcja „Opatrunek na ratunek”. Po raz kolejny przy Figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa gromadzimy środki opatrunkowe dla pacjentów misyjnych szpitali : gazy i kompresy jałowe i niejałowe, plastry na rolkach, opaski dziane i elastyczne, rękawice jednorazowe i chirurgiczne/różne rozmiary/, maści- cynkowa, ichtiolowa, Sudocrem, Tribiotic, Clotrimazolum oraz ciśnieniomierze i termometry bezrtęciowe. Podarowane opatrunki zostaną przesłane drogą morską do Afryki, tam misjonarze rozdzielą je między poszczególne misje. Każdy dar jest na wagę złota i jest wyrazem miłosierdzia.
 3. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. ok.

godz. 8.40., prosimy zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, także w zakrystii ministrantów można  zgłaszać sprawy.

 1. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 2. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na

 obowiązkowe noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką,

 wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.

 1. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.
 2. Pożegnaliśmy śp. Zygmunta Łącznego z Piotrkowic. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.