ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                                                      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                        25 NIEDZIELA ZWYKŁA 19.9.2021 parafia-czempin.pl

 

 1. Już dziś zapraszamy na Mszę św. odpustową w dniu 29 IX IX br. o godz. 10.00. oraz o godz. 18.00. Głównym Celebransem Mszy św. odpustowych będzie ks. Henryk Schwanke COr. z Kościańskiej Fary. Msza sw. o godz. 10.00. połączona będzie z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia dla chorych i starszych. Procesja odbędzie rano i wieczorem, prosimy o niesienie sztandarów, feretronów, zapraszamy także dziewczynki do sypania kwiatków.
 2. Od poniedziałku po Komunii św. odmawiać będziemy Litanię do św. Michała Archanioła.
 3. We wtorek w Liturgii Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, swoje Imieniny obchodzi Pan Mateusz Karkut nasz Organista, któremu składamy życzenia wielu Łask Bożych, opieki Patrona, a także opieki matki Bożej i św. Józefa nad rodziną, a dziękując za grę i śpiew, życzymy też, by udało się, aby znowu z żoną Kingą mogli prowadzić Chórek dziecięcy ”Nutki św. Michała Archanioła”.
 4. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.25., Msza św, w ich intencji o godz. 18.00.
 5. Intencje na rok 2022 będzie można zarezerwować w poniedziałek 20 IX w Domu Parafialnym od godz. 8.00. W tym dniu prosimy ograniczyć się do 3 intencji.
 6. Młodzież, która ukończyła w tym roku kl.8, i już są w klasie I Szkoły Ponadpodstawowej, czyli kandydatów do Bierzmowania, zapraszamy na spotkanie do kościoła w sobotę 25 IX br. o godz. 16.00.
 7. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza rodziny i domy w Borowie. Niech

  będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie

 śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te

 słowa ciągle brzmią w nas1zych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Z Borowa Obraz Matki Bożej w dalszej kolejności nawiedzać będzie Nowe Borówko, Słonin, Piotrkowice, Piechanin, Stare Tarnowo, Nowe Tarnowo, Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.

 1. Przez cały miesiąc wrzesień trwać będzie Akcja „Opatrunek na ratunek”. Po raz kolejny przy Figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa gromadzimy środki opatrunkowe dla pacjentów misyjnych szpitali : gazy i kompresy jałowe i niejałowe, plastry na rolkach, opaski dziane i elastyczne, rękawice jednorazowe i chirurgiczne/różne rozmiary/, maści- cynkowa, ichtiolowa, Sudocrem, Tribiotic, Clotrimazolum oraz ciśnieniomierze i termometry bezrtęciowe. Podarowane opatrunki zostaną przesłane drogą morską do Afryki, tam misjonarze rozdzielą je między poszczególne misje. Każdy dar jest na wagę złota i jest wyrazem miłosierdzia.
 2. Odwiedziny chorych i starszych odbywają się przez cały miesiąc, wystarczy tylko uzgodnić, do czego bardzo zachęcamy.
 3. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. ok.

godz. 8.40., prosimy zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, także w zakrystii ministrantów można  zgłaszać sprawy.

 1. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 2. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na

 obowiązkowe noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką,

 wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.

 1. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.
 2. We wtorek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Stefanię Górną, dawną Parafiankę z ul. Kuczmerowicza. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.