ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                                                      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                        24 NIEDZIELA ZWYKŁA 12.9.2021 parafia-czempin.pl

 1. W dzisiejszą Niedzielę o godz. 14.30. wyruszy Piesza Pielgrzymka do Krzyża w Iłówcu Wielkim, zapraszamy do wspólnego wędrowania z próbą o uzyskanie Łask. Pielgrzymka tradycyjnie odbywa się w bliskości Święta Podwyższenia Krzyża, które przypada 14 IX.
 2. Panu Bogu składamy Dziękczynienie za nowych orędowników w Niebie, starajmy się osobiście wypraszać Łaski przez orędownictwo bł. ks. kard. Prymasa Stefana Wyszyńskiego i bł. Róży Czackiej.  
 3. W dzisiejszą Niedzielę 12 IX przypada w Liturgii wspomnienie Imienia Maryi, przy tej okazji dzisiaj o godz. 12.45. w Słoninie przy drodze na Racot odbędzie się poświęcenie odrestaurowanej Figury Matki Bożej. Dziękujemy wszystkim, którzy troską otoczyli miejsce i Figurę, Niech Matka Boża czuwa nad rodzinami i wzywając Jej Imienia wysłucha prośby.
 4. Także w dzisiejszą Niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30. odbywa się Błogosławienie dzieci z klasy 1 i poświęcenie tornistrów, wszystkim dzieciom życzymy Światła Ducha Świętego.
 5. W poniedziałek 13 IX o godz. 18.50. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, o godz. 19.30. Msza św., po Mszy sw. procesja ze świecami z Figurą MB Fatimskiej. Modlitwom przewodniczyć będzie dawny nasz wikariusz ks. Filip kodur.
 6. Staropolskim Bóg zapłać składamy podziękowanie dla Panów Pawła i Zbigniewa za umocowanie na podwyższeniu Figury św. Franciszka, a Konserwatorom Pani Ewie i Panu Mariuszowi dziękujemy za wykonane prace restauratorskie. Niech zawołanie św. Franciszka „Pokój i Dobro” gości w sercu.
 7. Młodzież, która w tym roku ukończyła kl.8, czyli kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie do kościoła w sobotę 25 IX br. o godz. 16.00.
 8. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza rodziny i domy w Borowie. Niech

  będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie

 śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te

 słowa ciągle brzmią w nas1zych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Z Borowa Obraz Matki Bożej w dalszej kolejności nawiedzać będzie Nowe Borówko, Słonin, Piotrkowice, Piechanin, Stare Tarnowo, Nowe Tarnowo, Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.

 1. Przez cały miesiąc wrzesień trwać będzie Akcja „Opatrunek na ratunek”. Po raz kolejny przy Figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa gromadzimy środki opatrunkowe dla pacjentów misyjnych szpitali : gazy i kompresy jałowe i niejałowe, plastry na rolkach, opaski dziane i elastyczne, rękawice jednorazowe i chirurgiczne/różne rozmiary/, maści- cynkowa, ichtiolowa, Sudocrem, Tribiotic, Clotrimazolum oraz ciśnieniomierze i termometry bezrtęciowe. Podarowane opatrunki zostaną przesłane drogą morską do Afryki, tam misjonarze rozdzielą je między poszczególne misje. Każdy dar jest na wagę złota i jest wyrazem miłosierdzia.
 2. Odwiedziny chorych i starszych odbywają się przez cały miesiąc, wystarczy tylko uzgodnić, do czego bardzo zachęcamy.
 3. We wtorek w Liturgii święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek wspomnie NMP Bolesnej, w sobotę święto św. Stanisława Kostki Zak. patrona Polski i Młodzieży, swoje imieniny obchodzi ks. Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki, o ktrym pamiętajmy w swoich modlitwach.
 4. W dzisiejszą Niedzielę przed kościołem zbieramy ofiary na KUL. WT i Szkoły Katolickie. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 5. Wyjazd do Zakopanego w Niedzielę 19 IX o godz. 6.30. Parking przy Krzyżu na ul. Kuczmerowicza.
 6. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. ok.

godz. 8.40., prosimy zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, także w zakrystii ministrantów można  zgłaszać sprawy.

 1. Termin Spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej został przesunięty do 14 IX br.
 2. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 3. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na

 obowiązkowe noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką,

 wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.

 1. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.
 2. W poniedziałek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Genowefę Wieczorek z Piechanina. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.