ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                        22 NIEDZIELA ZWYKŁA 29.8.2021 parafia-czempin.pl

 1. W dzisiejsza Niedzielę w naszym Kościele Parafialnym o godz. 13.00.odprawiamy Dziękczynną Mszę św. , obchodząc Gminne i Parafialne Dożynki. Wszyscy korzystamy z pracy rolników, dlatego w swoich modlitwach bądźmy wdzięczni Panu Bogu za dar chleba, a rolnikom za codzienną troskę by nie zabrakło żywności, módlmy się też za wszystkich, którzy decydują o podziale dóbr, by nikt nie umierał z głodu.
 2. Dziś nasza Parafia pielgrzymuje na Odpust do Starych Oborzysk, ku czci NMP Pocieszenia, tradycyjnie o godz. 10.30. w naszej intencji sprawowana jest Msza św.
 3. W piątek w liturgii św. Grzegorza Wielkiego pap. i Dk, swoje imieniny obchodzi ks. Bp Grzegorz Balcerek, którego polecajmy w swoich modlitwach.
 4. W przyszłą Niedzielę w godz. od 9.00. do 14.00. na Rynku w Czempiniu odbędzie się Akcja Honorowego Oddawania Krwi, zachęcamy do tej samarytańskiej posługi.
 5. W przyszłą Niedzielę 5 IX podczas każdej Mszy w. modlić się będziemy o potrzebne Dary Ducha św. na Nowy Rok Szkolny. Podczas Mszy św. o godz. 11.30. odbędzie się błogosławienie dzieci z klasy 1 i poświecenie tornistrów.
 6. W Pierwszy Piątek Miesiąca Spowiedź od 7.30. do 8.00., od 16.00. do 18.00., w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Odwiedziny chorych i starszych odbywają się przez cały miesiąc, wystarczy tylko uzgodnić, do czego bardzo zachęcamy.
 8. W Pierwszą Sobotę Miesiąca o godz. 7.20. odmówimy różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, medytacja po Mszy św.
 9. Organizujemy w najbliższą sobotę 4 IX wyjazd na spotkanie formacyjne dla Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach, wyjazd w najbliższą sobotę o godz. 9.15., koszt 20 zł, zapisy do piątku godz. 9.00., przy zapisach podajemy nr PESEL.
 10. Intencja Żywego Różańca na wrzesień : „ módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważanego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się wto zdecydowanie angażują”.
 11. W środę 1 IX w swoich modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny podczas II Wojny Światowej.
 12. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmówimy już w najbliższą sobotę o godz. 17.25., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 13. Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem do Zakopanego odbędzie się w najbliższą środę o godz. 16.30 w Domu Parafialnym.
 14. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. ok.

godz. 8.40., prosimy zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, także w zakrystii ministrantów można  zgłaszać sprawy.

 1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza rodziny i domy w Borowie. Niech

  będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie

 śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te

 słowa ciągle brzmią w nas1zych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Z Borowa Obraz Matki Bożej w dalszej kolejności nawiedzać będzie Nowe Borówko, Słonin, Piotrkowice, Piechanin, Stare Tarnowo, Nowe Tarnowo, Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.

 1. Przez cały miesiąc wrzesień trwać będzie Akcja „Opatrunek na ratunek”. Po raz kolejny przy Figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa gromadzimy środki opatrunkowe dla pacjentów misyjnych szpitali : gazy i kompresy jałowe i niejałowe, plastry na rolkach, opaski dziane i elastyczne, rękawice jednorazowe i chirurgiczne/różne rozmiary/, maści- cynkowa, ichtiolowa, Sudocrem, Tribiotic, Clotrimazolum oraz ciśnieniomierze i termometry bezrtęciowe. Podarowane opatrunki zostaną przesłane drogą morską do Afryki, tam misjonarze rozdzielą je między poszczególne misje. Każdy dar jest na wagę złota i jest wyrazem miłosierdzia.
 2. Termin Spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej został przesunięty do 14 IX br.
 3. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 4. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na

 obowiązkowe noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką,

 wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.

 1. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.
 2. W poniedziałek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Janinę Kmiecik z ul. Krótkiej. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.