ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

                            NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 8.4.2018 parafia-czempin.pl

 1. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. sprawowana będzie dodatkowa Msza św. w intencji Parafian o Boże Miłosierdzie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Rozpoczynamy 74 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Mocni w Duchu Świetym”. Wszystkim, którzy przez swoja codzienną pracę, wolontariat, modlitwę, ofiary materialne i duchowe wspierają  działalność Caritas, Paniom z Parafialnego Oddziału Caritas, osobom, które w naszym najbliższym otoczeniu pomagają bliźniemu, niech dobry Bóg wynagrodzi Błogosławieństwem. Na stolikach wyłożony jest informator „Głos Caritas”, zachęcamy do zapoznania się z treścią tego magazynu.
 3. Na Rynku do godz. 14.00. odbywa się Akcja Honorowego Oddawania Krwi, zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej akcji.
 4. W poniedziałek sprawować będziemy Liturgię z Uroczystości Zwiastowania Pańskiego przypadającą 25 III, podczas Mszy św. o godz. 8.00. i 18.00. oraz w Borowie o godz. 17.00. będzie można podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a także odbędzie się zbiórka ofiar na Fundusz Obrony Życia.
 5. W przyszłą niedzielę odbędzie się Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, którego hasłem są słowa „Weźmijcie Pismo Święte” List św. Pawła Apostoła do rzymian, rozpocznie się X Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa : ”Weźmijcie Ducha Świętego” J 20,22. Z tej okazji  w sobotę 28 IV w naszej Parafii odbędzie się kontynuacja Archidiecezjalnego Maratonu Biblijnego, zapisy w przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach św. w zakrystii ministrantów, serdecznie zachęcamy do udziału.
 6. Składamy Podziękowanie dla OSP Gorzyce za pomoc w przeprowadzeniu obrzędu błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów. Wszystkim życzymy szczęśliwej podróży i powrotów do swoich rodzin.
 7. Uprzejmie informujemy dzieci, które zabrały puste skarbonki miłosierdzia, o możliwości przynoszenia ich do zakrystii z zamiarem oddania.
 8. W czwartek o godz. 17.00. sprawowana będzie Msza św. z okazji 20 rocznicy Grupy „ Nova Vita”, zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za tę działalność.
 9. Radę Ekonomiczną zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.30. na probostwo.
 10. Żywy Różaniec zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego w środę o godz. 17.00.
 11. Rodziców młodzieży do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie do Domu parafialnego w sobotę o godz. 16.30.
 12. Parafia w Starych Oborzyskach informuje, że ma 4 wolne miejsca na wyjazd do Madrytu w dniach od 13 do 17 VI br., koszt 1500 zł oraz bilet lotniczy, zainteresowanym w zakrystii podamy numer telefonu do księdza Proboszcza w Starych Oborzyskach.
 13. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów.
 14. Składamy podziękowanie dla Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za przyznaną nam dotację 250000 zł, a także dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Kościanie za 20000 zł na remont dachu, składamy także słowa podziękowania dla Pana Mariana Kłos i Pana Macieja Marciniaka za pomoc w opracowaniu Projektu dotyczącego dofinansowania i osobisty kontakt z wieloma Urzędami. Dziękujemy Staropolskim Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składkę przeznaczamy na remont dachu kościoła, i także dziękujemy Parafianom za wszystkie złożone już ofiary.
 15. Pożegnaliśmy śp. Emilię Grzybowską z ul. Spółdzielców oraz śp. Janinę Nawrot z ul. Wybickiego., we wtorek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Stanisławę Buchert. Niech odpoczywają w pokoju wieczny. Amen.