OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2021 ROK

Drodzy Archidiecezjanie!

Świętujemy dzisiaj wielką tajemnicę, która jest fundamentem chrześcijańskiej wiary: Jezus z Nazaretu, który w piątek o zachodzie został zdjęty z krzyża i złożony w grobie, w Noc Paschalną zwycięski opuścił grób. Nie jest to mit ani sen, wizja czy utopia, ale najczystsza prawda, która rozświetla ludzkie życie.

Radosna wieść o zmartwychwstaniu wyszła z Jerozolimy dwadzieścia wieków temu
i nadal rozbrzmiewa w Kościele, niosąc w świat nadzieję silniejszą od lęku, choroby
i śmierci. Chociaż bowiem naszym przeznaczeniem jest śmierć fizyczna, to jednak – jak uczy Święty Augustyn – Jezus zmartwychwstał po to, abyśmy nie myśleli, że wraz ze śmiercią kończy się ostatecznie nasze życie i nie ulegali z tego powodu rozpaczy. Od wielkanocnego poranka dociera więc do nas nowa wiosna nadziei.

Drodzy Siostry i Bracia!

W niełatwym doświadczeniu epidemii wszyscy bardzo tej nadziei potrzebujemy. Wielu z nas dźwiga ciężki krzyż obecnego czasu w postaci choroby, lęku, troski o bliskich czy problemów bytowych. Wielkanoc jednak zaświadcza, że krzyż jest jedynie drogą ku piękniejszemu życiu, a dzięki miłości życie zwycięża nad śmiercią, a boskie światło panuje nad mrokami zła.

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę więc Wam głębokiego pokoju, płynącej z wiary siły ducha oraz przezwyciężania miłością codziennych utrapień.

W szczególny sposób myślę w tych świątecznych dniach o wszystkich chorych oraz
o pracownikach służby medycznej, którzy z poświęceniem otaczają troską tych, którzy znaleźli się w szczególnej potrzebie. W modlitwie polecam ponadto dusze naszych sióstr
i braci, którzy w ostatnich miesiącach z tego świata odeszli. Mam głęboką nadzieję, że nasze teraźniejsze utrapienia – przeżywane w duchu wiary oraz wzajemnej miłości i solidarności – przyczynią się do umocnienia i uświęcenia każdego z nas.

Modlę się za Was wszystkich i życzę błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

† Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

1. Panu Bogu jesteśmy wdzięczni za ogrom Łask jakich udzielił w Wielkim Poście. Naszym Parafianom składamy też podziękowanie za liczny udział w liturgii poprzez transmisje, za modlitwę i skupienie w swoich domach. Bóg zapłać za ofiarowane kwiaty i za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz za daninę diecezjalną. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, oraz za przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego, szczególnie dziękujemy ks. Marcinowi i Panu Wiktorowi oraz Wspólnocie Światło Ewangelii, Panom Kościelnym, Panom Organistom i Służbie Liturgicznej. Dziękujemy również za podjęcie postu w intencji nawrócenia naszej parafii. Bóg zapłać.
  2. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. o godz. godz. 7.00. z procesją na zakończenie Mszy św., 10.00., 11.30., 12.45. 18.00. W Borowie o godz.8.45., w Gorzyczkach o 9.30.
  3. W II Święto Msze św. o godz. 8.00.,10.00.,11.30.,12.45.,18.00. W Borowie o godz. 8.45., w Gorzyczkach o godz. 9.30. Przed kościołem będą zbierane ofiary na KUL i WT w Poznaniu.
  4. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na obowiązkowe noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
  5. Ze względu na limit 37 osób w kościele, jeśli zdrowie pozwala można uczestniczyć na dworze od strony salek, są też krzesła do zabrania ze salek, na dworze można także przyjąć Komunię św.
  6. Staropolskim „ Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się, aby możliwe były transmisje z naszego kościoła, dziękujemy Administratorom naszej strony parafialnej-Panu Jackowi i Jego rodzinie oraz Panu Pawłowi.
  7. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego w naszym kościele o godz. 15.00. sprawowana będzie dodatkowa Msza św. w intencji Parafian , zapraszamy do wspólnej modlitwy o tej szczególnej godzinie.
  8. Nowennę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy piętnaście minut przed wieczorną Mszą. Św., serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  10. Prosimy zwrócić uwagę, że Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych w najbliższą sobotę odmówimy o godz. 14.25., i Msza św. w ich intencji o godz. 15.00. Zmiana ze względu na zbiorową Mszę św. o godz. 18.00.
  11. Akcja Honorowego Krwiodawstwa odbędzie się w Niedzielę 11 IV br. na Rynku w Czempiniu od godz. 9.00. do 14.00. Zachęcamy do tej samarytańskiej postawy.
  12. Zachęcamy do nabywania książki pt. „ Historia chórów szkolnych na ziemi czempińskiej”, koszt 20 zł, książkę można nabywać w cukierni u Pana Zachariasza oraz w piekarni u Pana Kaczora.
  13. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.
  14. Pożegnaliśmy śp. Mariannę Bartkowiak z ul. Spółdzielców, w środę o godz. 10.00. pożegnamy śp. Tadeusza Grzegorczyka ze Starego Gołębina, o godz. 13.00. pożegnamy śp. Iwonę Donat z Borowa. Msze św. w kościele parafialny i następnie przejazd na cmentarz i dalszy ciąg liturgii pogrzebu. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.