OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE parafia-czempin.pl

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 III 2021

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki :

- po rannej Mszy św. o godz.8.30,

- z udziałem dzieci o godz.17.00.

- dla starszych i dla młodzieży o godz.18.30.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz.15.00., bezpośrednio po nich Msza św. około godz.15.45. Nie będzie Mszy św. o godz.18.00.
  2. Ojcu Sylwestrowi składamy podziękowanie za głoszenie Wielkopostnych Rekolekcji, za umacnianie w wierze i miłości do Pana Boga, do Matki Najświętszej i do św. Józefa, niech naszą odpowiedzią będzie przyjęcie do naszych domów Pobłogosławionego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i zawierzania naszych rodzin. Nasi przodkowie śpiewali w pieśni, że „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy śpiewali słowa : „wołamy Maryjo przyjdź do nas”.
  3. Ofiary składane w czasie Rekolekcji przekazujemy Ojcu Sylwestrowi na potrzeby klasztoru, Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  4. W czwartek 25 III przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia, składka przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia. Na balaskach wyłożone informatory i materiały do podjęcia Duchowej Adopcji dziecka Poczętego. Bardzo zachęcamy do podjęcia modlitwy i wzięcia w obronę poczęte i zagrożone życia dziecka.
  5. W związku z Wielkim Postem zachęcamy do podjęcia postu o chlebie i wodzie lub woreczku ryżu w intencji nawrócenia naszej Parafii. Przy Ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa znajduje się plansza, na której możemy zapisywać się na poszczególne dni postu poprzez zabranie karteczki z wybraną datą i zaznaczenie się w dowolny sposób przy wybranym dniu.
  6. W imieniu dzieci ze Szkolnego Koła Caritas zachęcamy do włączenia się w zbiórkę długoterminowej żywności, którą prosimy przynosić przed Figurę Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bóg zapłać za przyniesione już dary.
  7. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.25. , Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
  8. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawróceni1e ludzkich serc.
  9. Biuro Parafialne w czasie epidemii w Wielkim Poście czynne od poniedziałku do czwartku oraz w sobotę/ z wyjątkiem piątku/ po Mszy św. rano i wieczorem, prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy, ale najlepiej w zakrystii ministrantów, którą księża wychodzą na probostwo .
  10. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom i innym osobom, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
  11. Składamy podziękowanie dla 2 Róży pw. MB Częstochowskiej, 5 Róży pw. MB Pocieszenia, 7 Róży pw. MB z Lourdes i 1 Róży Ojców z Nowego Gołębina pw. św. Józefa Opiekuna Rodzin za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, dziękujemy wszystkim, którzy już od dłuższego czasu składają Daninę Diecezjalną. Bóg zapłać.
  12. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
  13. W zakrystii można nabywać rozważania o św. Józefie po 6 zł.
  14. Przy Figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa można zobaczyć modlitewnik z dużymi literami po 15 zł, a także wydanie Pisma Świętego Nowego Testamentu z dużymi literami po 25 zł oraz wydanie Starego i Nowego Testamentu w 5 tomach z dużymi literami po 250 zł. Jeżeli ktoś chce zakupić prosimy wejść do zakrystii.
  15. Przy Figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa można zobaczyć i zapisać się z podaniem imienia i nazwiska oraz ilości sztuk zamówienia Albumu Pamiątki Nawiedzenia naszej Parafii Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Koszt 100zł, zapisywać można się tylko do Wielkiego czwartku.
  16. W zakrystii można zobaczyć i nabywać Ikony Matki Bożej Częstochowskiej, które z Częstochowy przywiózł Ojciec Sylwester.
  17. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynamy Wielki Tydzień, podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm.
  18. Proboszcz Błażej Barczak podaje ogłoszenie, że w kościele w Starym Gołębinie odbędzie się całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się 25 III br. o godz. 17.00. i potrwa do 26 III br. do godz. 17.00. Rozważane będzie w ciszy 24 godziny Męki Pańskiej wg Mistyczki Luizy Piccarety. Materiały na każdą godzinę będą udostępnione na miejscu. W zakrystii ministrantów znajduje się lista, na którą można zapisać się na konkretną godzinę adoracji w trosce o to, żeby Pan Jezus nie został sam.
  19. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.
  20. Pożegnaliśmy śp. Halinę Bartkowiak z Rynku, śp. Antoniego Przybylskiego z Rynku, śp. Edmunda Siejka ze Słonina, w poniedziałek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Władysława Michalaka z Nowego Gołębina. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.