OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE parafia-czempin.pl

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 III 2021

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki :

- po rannej Mszy św. o godz.8.30,

- z udziałem dzieci o godz.17.00.

- dla starszych i dla młodzieży o godz.18.30.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz.15.00., bezpośrednio po nich Msza św. około godz.15.45. Nie będzie Mszy św. o godz.18.00.
  2. W związku z Wielkim Postem zachęcamy do podjęcia postu o chlebie i wodzie lub woreczku ryżu w intencji nawrócenia naszej Parafii. Przy Ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa znajduje się plansza, na której możemy zapisywać się na poszczególne dni postu poprzez zabranie karteczki z wybraną datą i zaznaczenie się w dowolny sposób przy wybranym dniu.
  3. W imieniu dzieci ze Szkolnego Koła Caritas zachęcamy do włączenia się w zbiórkę długoterminowej żywności, którą prosimy przynosić przed Figurę Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. Poświęcenie świec i książeczek dla dzieci z klasy 3 Komunijnej odbywa się podczas Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. W najbliższy piątek 19 III zapraszamy klasę 3 z Brodnicy
  5. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawróceni1e ludzkich serc.
  6. Biuro Parafialne w czasie epidemii w Wielkim Poście czynne od poniedziałku do czwartku oraz w sobotę/ z wyjątkiem piątku/  po Mszy św. rano i wieczorem, prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy, ale najlepiej w zakrystii ministrantów, którą księża wychodzą na probostwo .
  7. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom i innym osobom, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
  8. Składamy podziękowanie dla 4 Róży pw. MB Fatimskiej, 9 Róży pw. MB Wspomożenia Wiernych i 10 Róży z Piechanina pw. MB Bolesnej za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, dziękujemy wszystkim, którzy już od dłuższego czasu składają Daninę Diecezjalną. Bóg zapłać.
  9. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
  10. W zakrystii można nabywać rozważania o św. Józefie po 6 zł. oraz świece Wielkanocne Paschaliki po 7zł.
  11. Przy Figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa można zobaczyć modlitewnik z dużymi literami po 15 zł, a także wydanie Pisma Świętego Nowego Testamentu z dużymi literami po 25 zł oraz wydanie Starego i Nowego Testamentu w 5 tomach z dużymi literami po 250 zł. Jeżeli ktoś chce zakupić prosimy wejść do zakrystii
  12. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.
  13. W dniach od 17 do 21 III razem z Paulinem o. Sylwestrem będziemy przeżywać Rekolekcje z okazji 1 Rocznicy Nawiedzenia Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy na Msze św. z Nauką Rekolekcyjną w czwartek, piątek i w sobotę o godz. 8.00. 10.00.,16.00. i 18.00. oraz w Niedzielę o godz. 8.00., 10.00., 11.30., 15.45. oraz w Borowie o 8.45. Zaplanujmy sobie udział w Rekolekcjach, a także wykorzystać okazję do spowiedzi.
  14. W czwartek 18 III przypada Doroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu, podział godzin jest umieszczony w gablocie i na stronie parafialnej, ale oczywiście można przybyć w dowolnym terminie.
  15. W piątek 19 III przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  16. W poniedziałek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Cecylię Pacholczyk z Gorzyczek. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.