|
Proboszcz

                      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE parafia-czempin.pl

                                                1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 II 2021

 1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki :

- po rannej Mszy św. o godz.8.30,

- z udziałem dzieci o godz.17.00.

- dla starszych i dla młodzieży o godz.18.30.

Wieczorną Drogę Krzyżową poprowadzą Ojcowie naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za nasze rodziny.

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz.15.00., bezpośrednio po nich Msza św. około godz.15.45. Nie będzie Mszy św. o godz.18.00. Rozważania podczas Gorzkich Żali prowadzi ks. kleryk Marcin Porożyński z Parafii Farnej w Kościanie.
 2. W związku z Wielkim Postem zachęcamy do podjęcia postu o chlebie i wodzie lub woreczku ryżu w intencji nawrócenia naszej Parafii. Przy Ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa znajduje się plansza, na której możemy zapisywać się na poszczególne dni postu poprzez zabranie karteczki z wybraną datą i zaznaczenie się w dowolny sposób przy wybranym dniu.
 3. Przyszła Niedziela to Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar na potrzeby kościoła misyjnego „ Ad Gentes”, na plakacie w gablocie są także informacje o innych formach pomocy misjonarzom.
 4. Poświęcenie świec i książeczek dla dzieci z klasy 3 Komunijnej odbywać się będzie podczas Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. W najbliższy piątek 26 II zapraszamy Kl.3c Podajemy terminy dla pozostałych klas :

Kl.3b 5 III

Kl.3a 12 III

Brodnica 19 III

 1. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca, intencja na marzec : „módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym”.
 2. W środę o godz. 18.00.intencję Mszy św. sprawowac będziemy w intencji darczyńców „Paczuszki dla maluszka”, zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W czwartek o godz. 17.25. odmówimy Różaniec i modlitwy wstawiennicze ku czci św. Michała Archanioła, zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.25., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 5. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawróceni1e ludzkich serc.
 6. Biuro Parafialne w czasie epidemii w Wielkim Poście czynne od poniedziałku do czwartku oraz w sobotę/ z wyjątkiem piątku/ po Mszy św. rano i wieczorem, prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy, ale najlepiej w zakrystii ministrantów, którą księża wychodzą na probostwo .
 7. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom i innym osobom, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
 8. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
 9. W zakrystii można nabywać rozważania o św. Józefie po 6zł, o św. Ricie po 12 zł oraz modlitewnik na 40 dni Wielkiego postu po 4 zł.
 10. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.
 11. Pożegnaliśmy śp. Adelę Leśniarek z Gorzyc, śp. Krystiana Pawłowicza z ul. Rynek, śp. Janinę Dziamską z ul. Powstańców Wielkopolskich, śp. Leona Nowackiego z Nowego Tarnowa, w poniedziałek o godz. 10.00. pożegnamy śp. Zbigniewa Frąckowiaka z Gorzyc. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.