|
Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 Niedziela Zwykła 7.2.2021 parafia-czempin.pl

 

  1. W środę i w czwartek przypada 1 Rocznica Nawiedzenia Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, w środę o godz. 18.00. intencję Mszy św. ofiarujemy jako intencję dziękczynno-błagalną za otrzymane Łaski z prośba o dalszą opiekę Matki Bożej, druga intencja sprawowana będzie  w intencji 7 Róży p.w. MB z Lourdes. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W nawiązaniu do przeżywania Pierwszej Rocznicy Nawiedzenia Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej o. Sylwester – Paulin, podobnie jak przed nawiedzeniem poprowadzi Rekolekcje Parafialne w dniach od 18 do 21 III br., po Rekolekcjach będzie można zapisywać się i zabierać z kościoła do swoich domów na jeden dzień Poświęcony i Obdarzony Specjalnym Błogosławieństwem Obraz Matki Bożej Częstochowskiej.
  3. W czwartek 11 lutego w Święto Matki Bożej z Lourdes ow naszym kościele o godz. 10.00. sprawowana będzie Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia w intencji starszych, chorych i cierpiących oraz w intencji osób opiekujących się chorymi. W miarę możliwości pomóżmy w dotarciu do kościoła naszym Seniorom.
  4. Poświęcenie świec i książeczek dla dzieci z klasy 3 Komunijnej odbywać się będzie podczas Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.00.

Kl.3d 19 II

Kl.3c 26 II

Kl.3b 5 III

Kl.3a 12 III

Brodnica 19 III

  1. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawróceni1e ludzkich serc.
  2. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. rano i wieczorem, prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy, ale najlepiej w zakrystii ministrantów, którą księża wychodzą na probostwo .
  3. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom i innym osobom, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
  4. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
  5. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.
  6. Pożegnaliśmy śp. Remigiusza Cacha z Gorzyc, w środę o godz. 11.00. pożegnamy śp. Krystynę Nowakowską ze Starego Tarnowa. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.