OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2018 ROKU

Drodzy Archidiecezjanie

Zmartwychwstanie to święto nadziei. Nasz Pan pokonał śmierć i w ten sposób pokazał, że ostatnie słowo o ludzkim życiu nie należy do głuchego grobu, miejsca rozkładu
i unicestwienia, ale do Niego – Zwycięzcy wszelkiej beznadziei. Chrystus wszedł w nowy, nieznany nam jeszcze, wymiar ludzkiej egzystencji i otwiera go przed nami.

Dlatego, choć nas zasmuca nieunikniona konieczność odejścia z tego świata, to jednak jesteśmy pewni, że śmierć przestała być metą. Stała się bramą do nowej rzeczywistości, której „ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć”
(1 Kor 2,9). Tę rzeczywistość Bóg przygotował dla nas. W niej „nie będą już łaknąć ani nie będą już pragnąć, i nie porazi ich słońce ani żaden upał, bo paść ich będzie Baranek, który jest pośrodku tronu, i poprowadzi ich do źródeł wód życia: i każdą łzę otrze Bóg z ich oczu”
(Ap 7,16-17).

Drodzy Siostry i Bracia!

W roku Jubileuszu 1050-lecia pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa
w Poznaniu, dziękujemy dobremu Bogu za orędzie wielkanocnej nadziei, które od czasów biskupa Jordana rozbrzmiewa na naszej ziemi. Cieszymy się, że jako uczniowie Zmartwychwstałego możemy je nadal głosić współczesnemu światu, tak bardzo potrzebującemu Chrystusa. Życzę Wam wiele mocy Ducha Świętego do świadczenia każdego dnia o wierze, którą otrzymaliśmy i której wyznawanie jest naszą chlubą.

Na czas świętowania życzę też wiele ludzkiej życzliwości oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności a także pięknych chwil przenikniętych rodzinnym szczęściem i wzajemną miłością.

Niech Bóg ma Was w swojej opiece i niech obdarza swoim obfitym błogosławieństwem.

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

1. Panu Bogu jesteśmy wdzięczni za ogrom Łask jakich udzielił w Wielkim Poście. Naszym Parafianom składamy też podziękowanie za liczny udział w liturgii, za modlitwę i skupienie. Bóg zapłać za ofiarowane kwiaty i za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz za daninę diecezjalną. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, oraz za przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego, dziękujemy młodzieży, i ks. Oscarowi, Panom Kościelnym, Panu Organiście i Służbie Liturgicznej. Bóg zapłać.
  2. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. o godz. 7.00. z procesją po Mszy św., oraz o godz. 10.00., 11.30., 12.45., 18.00., w Borowie o godz. 8.45., w Gorzyczkach o godz. 9.30.
  3. W Poniedziałek, w drugi dzień świąt Msze św. o godz. 8.00., 10.00., 11.30., 12.45., i 18.00. w Borowie o 8.45., w Gorzyczkach o 9.30.
  4. W Poniedziałek Wielkanocny przed kościołem zbierane będą ofiary na KUL i Wydział Teologiczny w Poznaniu.
  5. W II dzień świąt tradycyjnie po wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo kierowców i święcenie samochodów. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa i porządku. Wjazd na poświęcenie na parking przed kościołem tylko od strony ulicy Kościelnej.
  6. W kruchcie kościoła znajduje się woda święcona, można ją zabrać do naszych domów, szczególnie zachęcamy rolników, którzy według tradycji święcą nią pola.
  7. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego w naszym kościele o godz. 15.00. sprawowana będzie dodatkowa Msza św. w intencji Parafian , zapraszamy do wspólnej modlitwy o tej szczególnej godzinie.
  8. W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
  9. Nowennę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy piętnaście minut przed wieczorną Mszą. Św., serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  10. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  11. Spowiedź i Adoracja w piątek od 7.30. do 8.00., od 16.00. do 18.00., od 19.00. do 21.00.
  12. Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o godz. 7.20., Nabożeństwo Pierwszej Soboty po rannej Mszy św. w sobotę.
  13. Rodziców dzieci kl. III zapraszamy na spotkanie do kościoła w sobotę 7 IV br. o godz. 18.50.
  14. W przyszłą Niedzielę 8 IV na Rynku w Czempiniu w godzinach od 9.00. do 14.00. odbędzie się Akcja Honorowego Oddawania Krwi, zachęcamy do wsparcia tej Samarytańskiej Posługi.
  15. Składamy Podziękowanie dla Taty księdza Oscara Panu Krzysztofowi i dla wspólnika z warsztatu stolarskiego Panu Wojciechowi i oraz księdzu Oscarowi za projekt i wykonanie nowego miejsca przewodniczenia, podstawy do Ewangeliarza, stojaka do Paschału i kredensów do prezbiterium. Niech św. Józef wyprasza Łaski i wspiera . Bóg zapłać.
  16. U ministrantów jest do nabycia Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Arka, Miłujcie się i Misyjne Drogi.
  17. W zakrystii można jeszcze nabywać Paschaliki po 7 zł.
  18. Pożegnaliśmy śp. Zofię Stanisławską z ul. Długiej oraz śp. Ewę Bogacką z ul. Wiśniowej, we wtorek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Marię Marciniak z ul. Wiatrakowej, także we wtorek o godz. 13.00. pożegnamy sp. Halinę Przygodzką z ul. Rynek, w środę o godz. 11.00. pożegnamy śp. Mirosławę Kaczmarek z Borowa. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.