|
Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 Niedziela Zwykła 31.1.2021 parafia-czempin.pl

 

 1. W tym roku w domach nie odbędą się odwiedziny duszpasterskie, ale zapraszamy odwrotnie, aby wybrać sobie dowolny dzień i przyjść ze swoja rodziną na Mszę św. do kościoła w terminie do 2 lutego, do Matki Boskiej Gromnicznej, kiedy tradycyjnie śpiewamy w kościołach kolędy. Podczas każdej Mszy św. przez cały tydzień będziemy modlić się za wszystkie rodziny naszej parafii, prosząc o opiekę Matkę Boża i św. Józefa nad naszymi rodzinami.
 2. Ksiądz Proboszcz Błażej Barczak zaprasza na Msze św. z Błogosławieństwem kolędowym, Parafianie proszeni są o przyniesienie ze sobą wody, która zostanie poświęcona :

- mieszkańcy Gorzyczek od szkoły do domu nr 2 oraz domy nr 24,25 domy w parku w środę 27 I br. o godz. 16.30.

- mieszkańcy Gorzyczek z bloków nr 27 i 28 oraz domów od nr 29 do 36 w czwartek 28 I br. o godz. 16.30.

- mieszkańcy Nowego Gołębina – 29 I br. o godz. 16.30.

Msze św. w kaplicy w Gorzyczkach

- mieszkańcy Gorzyc od domu nr 1 do domów nr 9 i 8, od domu nr 10 do nr 16 oraz  bloku nr 37- w poniedziałek 1 II br. o godz. 18.00.

- mieszkańcy Gorzyc od domów nr 23 i 24 do domów nr 33 i 17 oraz domu nr 36 i bloku nr 37a – w czwartek 4 II br. o godz. 18.00.

Msze św. w kościele w Starym Gołębinie

 1. We wtorek 2 II przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też świętem Matki Boskiej Gromnicznej, na Mszach św. odbędzie się poświęcenie i ofiarowanie ze świecami, Msze św. o godz. 8.00., 10.00., 18.00., w Borowie o godz. 16.00.

Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się o nowe powołania zakonne, a po Mszach św. zbierane będą ofiary na klasztory klauzurowe, które utrzymują się tylko z ofiar. W naszej archidiecezji mamy dwa takie klasztory : siostry karmelitanki na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu i siostry klaryski w Pniewach.

 1. Poświęcenie książeczek i świec dla dzieci z klasy III odbędzie się z podziałem na grupy podczas Wielkiego Postu, terminy zostaną podane, natomiast Trójki Klasowe Rodziców prosimy o odebranie książeczek w Biurze Parafialnym i przekazanie dzieciom.
 2. Spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu w Pierwszy Piątek Miesiąca od godz. 16.00. do 18.00., z udzieleniem Komunii św. od 16.00. do 17.00.
 3. Odwiedziny starszych, chorych i cierpiących odbywają się po uzgodnieniu dnia i godziny, zachęcamy do zgłoszenia.
 4. Zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszej Soboty, o godz. 7.20. odmówimy Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, Medytacja po Mszy św.
 5. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.25., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 6. Gościmy dzisiaj młodzież z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, dziękując im za ewangeliczną posługę, w miarę swoich możliwości zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Bóg zapłać.
 7. Składamy serdeczne podziękowanie za tak bardzo liczne paczuszki ofiarowane do poznańskiego Hospicjum dla dzieci i młodzieży z ul. Bednarskiej 4. Bóg zapłać.
 8. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawrócenie ludzkich serc.
 9. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. rano i wieczorem, prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy, ale najlepiej w zakrystii ministrantów, którą księża wychodzą na probostwo .
 10. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom i innym osobom, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
 11. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
 12. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.
 13. W czwartek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Roberta Jerczyńskiego z ul. malinowej. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.