|
Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 Niedziela Zwykła 24.1.2021 parafia-czempin.pl

 

 1. W tym roku w domach nie odbędą się odwiedziny duszpasterskie, ale zapraszamy odwrotnie, aby wybrać sobie dowolny dzień i przyjść ze swoja rodziną na Mszę św. do kościoła w terminie do 2 lutego, do Matki Boskiej Gromnicznej, kiedy tradycyjnie śpiewamy w kościołach kolędy. Podczas każdej Mszy św. przez cały tydzień będziemy modlić się za wszystkie rodziny naszej parafii, prosząc o opiekę Matkę Boża i św. Józefa nad naszymi rodzinami.
 2. Ksiądz Proboszcz Błażej Barczak zaprasza na Msze św. z Błogosławieństwem kolędowym :

- mieszkańcy Gorzyczek od szkoły do domu nr 2 oraz domy nr 24,25 domy w parku w środę 27 I br. o godz. 16.30.

- mieszkańcy Gorzyczek z bloków nr 27 i 28 oraz domów od nr 29 do 36 w czwartek 28 I br. o godz. 16.30.

- mieszkańcy Nowego Gołębina – 29 I br. o godz. 16.30.

Msze św. w kaplicy w Gorzyczkach

- mieszkańcy Gorzyc od domu nr 1 do domów nr 9 i 8 oraz z bloku nr 37- w poniedziałek 1 II br. o godz. 18.00.

- mieszkańcy Gorzyc od domów nr 23 i 24 do domów nr 33 i 17 oraz domu nr 36 i bloku nr 37a – w czwartek 4 II br. o godz. 18.00.

Msze św. w kościele w Starym Gołębinie

 1. Dzieci zapraszamy na śpiewanie kolęd w Niedzielę o godz. 11.15., prosimy zabierać najróżniejsze instrumenty grające.
 2. W nawiązaniu do dzisiejszej Niedzieli Słowa Bożego, życzymy Światła Ducha Świętego w osobistej lekturze i wytrwałości w podejmowaniu natchnień.
 3. Tak jak w zeszłym roku na zaproszenie Fundacji Małych Stópek organizujemy w naszej parafii akcję Paczuszka dla Maluszka – to bożonarodzeniowa akcja, która potrwa do 2 lutego, do matki Boskiej gromnicznej, podczas tej akcji zbieramy przede wszystkim :

Artykuły higieniczne, pieluszki jednorazowe, , chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji dzieci i niemowląt.

Na choinkach przy żłóbku rozwieszone są specjalne”paczuszkowe” bombki można zerwać je z drzewek, przygotować paczuszkę w domu i przynieść do żłóbka.

W tym roku nasze paczuszki zawieziemy do poznańskiego Hospicjum dla dzieci i młodzieży z ul. Bednarskiej 4. Wielkopolskie Hospicjum domowe dla dzieci i młodzieży obejmuje specjalistyczną opieką domową dzieci i młodzieży  z chorobami ograniczającymi na terenie Poznania i województwa wielkopolskiego. Dziękujemy za wszystkie już ofiarowane paczuszki. Bóg zapłać.

https;//paczuszkadlamaluszka.pl/

https;//www.hospicjum-domowe.poznan.pl/

 1. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawrócenie ludzkich serc.
 2. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. rano i wieczorem, prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy, ale najlepiej w zakrystii ministrantów, którą księża wychodzą na probostwo .
 3. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom i innym osobom, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
 4. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
 5. W poniedziałek w liturgii Święto Nawrócenia sw. pawła Ap., we wtorek Dzień islamu.
 6. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, po Mszach św. zbieramy ofiary na pomoc poszkodowanym w Chorwacji. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
 7. W sobotę i w Niedzielę na Mszach św. gościć będziemy młodzież Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, w Słowie Bożym dzielić się będą swoim doświadczeniem Misyjnym z zachętą do udziału, będzie też okazja do materialnego wsparcia misyjnego zaangażowania.
 8. Powstała 3 Róża Rodziców modlących się za dzieci p.w. św. Józefa, która zawierzona zostanie w przyszłą Niedzielę 31 I br. podczas Mszy św. o godz. 11.30.
 9. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca, intencja na luty : „ Módlmy się w intencji kobiet – ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane przez społeczeństwo i wysłuchane”.
 10. W piątek przypada 29 dzień miesiąca, o godz. 17.20. odmówimy Różaniec z Nabożeństwem do św. Michała Archanioła, zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 11. W gablocie umieszczona jest Informacja Posterunku Policji w Czempiniu, ża w związku z licznymi sygnałami od mieszkańców Czempinia dotyczących spożywania alkoholu w rejonie dworca PKP oraz siłowni zewnętrznej przy ul. Kolejowej oraz oznaczeniem powyższego zagrożenia na Krajowej Mapie Zagrożenia Bezpieczeństwa działaniem priorytetowym dzielnicowego nr 9 - mł. ASP. Jarosława Lemańskiego jest wyeliminowanie lub w znacznym stopniu ograniczenie przedmiotowego zjawiska.
 12. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.
 13. Pożegnaliśmy śp. Arkadiusza Rybakowskiego z ul. Wiatrakowej, we wtorek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Janusza Lewandowskiego z ul. Kuczmerowicza. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.