ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 Niedziela Zwykła 17.1.2021 parafia-czempin.pl

 

 1. W czwartek i w piątek przypada Dzień Babci i Dziadka, z tej okazji życzymy wiele Łask od Pana Boga, potrzebnego zdrowia, orędownictwa św. Anny i św. Joachima, oraz pociechy z pobożnego życia swojej rodziny. W przyszłą Niedzielę o godz. 8.00. ofiarujemy intencje mszy św.
 2. W tym roku w domach nie odbędą się odwiedziny duszpasterskie, ale zapraszamy odwrotnie, aby wybrać sobie dowolny dzień i przyjść ze swoja rodziną na Mszę św. do kościoła w terminie do 2 lutego, do Matki Boskiej Gromnicznej, kiedy tradycyjnie śpiewamy w kościołach kolędy. Podczas każdej Mszy św. przez cały tydzień będziemy modlić się za wszystkie rodziny naszej parafii, prosząc o opiekę Matkę Boża i św. Józefa nad naszymi rodzinami.
 3. Dzieci zapraszamy na śpiewanie kolęd w Niedzielę o godz. 11.15., prosimy zabierać najróżniejsze instrumenty grające.
 4. Tak jak w zeszłym roku na zaproszenie Fundacji Małych Stópek organizujemy w naszej parafii akcję Paczuszka dla Maluszka – to bożonarodzeniowa akcja, która potrwa do 2 lutego, do matki Boskiej gromnicznej, podczas tej akcji zbieramy przede wszystkim :

Artykuły higieniczne, pieluszki jednorazowe, , chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji dzieci i niemowląt.

Na choinkach przy żłóbku rozwieszone są specjalne”paczuszkowe” bombki można zerwać je z drzewek, przygotować paczuszkę w domu i przynieść do żłóbka.

W tym roku nasze paczuszki zawieziemy do poznańskiego Hospicjum dla dzieci i młodzieży z ul. Bednarskiej 4. Wielkopolskie Hospicjum domowe dla dzieci i młodzieży obejmuje specjalistyczną opieką domową dzieci i młodzieży  z chorobami ograniczającymi na terenie Poznania i województwa wielkopolskiego. Dziękujemy za wszystkie już ofiarowane paczuszki. Bóg zapłać.

https;//paczuszkadlamaluszka.pl/

https;//www.hospicjum-domowe.poznan.pl/

 1. Od poniedziałku 18 I do 25 I trwać będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, pod hasłem :” Trwajcie w miłości mojej, a przyniesiecie owoc obfity” J 15,5-9. W swoich osobistych modlitwach pamietakmy także o tej bardzo ważnej intencji jedności.
 2. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawrócenie ludzkich serc.
 3. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. rano i wieczorem, prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy, ale najlepiej w zakrystii ministrantów, którą księża wychodzą na probostwo .
 4. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom i innym osobom, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
 5. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
 6. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, w przyszłą Niedzielę po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na pomoc poszkodowanym w Chorwacji.
 7. Zapraszamy do obejrzenia nagrania z księdzem Filipem Kodurem i życzymy miłych wrażeń : https://www.youtube.com/watch?v=vZULZCyMZg4.
 8. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.25., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 9. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.
 10. Pożegnaliśmy śp. Marię Wieczorek, dawną parafiankę z Borowa, we wtorek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Jarosława Wieczorka z Piechanina, dawniej z Borowa. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.