Niedziela Chrztu Pańskiego 10.1.2021 parafia-czempin.pl

1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wspomina Chrzest Pana Jezusa. Dziękujmy za rodziców, którzy dali nam życie i poprosili Pana Boga o życie wieczne i włączenie nas do Kościoła, za który jesteśmy współodpowiedzialni. W modlitwie pamiętajmy także o rodzicach chrzestnych, a także o dzieciach, które trzymaliśmy do Chrztu.
  2. W tym roku w domach nie odbędą się odwiedziny duszpasterskie, ale zapraszamy odwrotnie, aby wybrać sobie dowolny dzień i przyjść ze swoja rodziną na Mszę św. do kościoła w terminie do 2 lutego, do Matki Boskiej Gromnicznej, kiedy tradycyjnie śpiewamy w kościołach kolędy. Podczas każdej Mszy św. przez cały tydzień będziemy modlić się za wszystkie rodziny naszej parafii, prosząc o opiekę Matkę Boża i św. Józefa nad naszymi rodzinami.
  3. Dzieci zapraszamy na śpiewanie kolęd w Niedzielę o godz. 11.15., prosimy zabierać najróżniejsze instrumenty grające.
  4. Tak jak w zeszłym roku na zaproszenie Fundacji Małych Stópek organizujemy w naszej parafii akcję Paczuszka dla Maluszka – to bożonarodzeniowa akcja, która potrwa do 2 lutego, do matki Boskiej gromnicznej, podczas tej akcji zbieramy przede wszystkim :

Artykuły higieniczne, pieluszki jednorazowe, , chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji dzieci i niemowląt.

Na choinkach przy żłóbku rozwieszone są specjalne”paczuszkowe” bombki można zerwać je z drzewek, przygotować paczuszkę w domu i przynieść do żłóbka.

W tym roku nasze paczuszki zawieziemy do poznańskiego Hospicjum dla dzieci i młodzieży z ul. Bednarskiej 4. Wielkopolskie Hospicjum domowe dla dzieci i młodzieży obejmuje specjalistyczną opieką domową dzieci i młodzieży  z chorobami ograniczającymi na terenie Poznania i województwa wielkopolskiego

https;//paczuszkadlamaluszka.pl/

https;//www.hospicjum-domowe.poznan.pl/

1. W piątek przypada XXIV Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce, któremu towarzysza słowa z księgi Powtórzonego Prawa 30,15„Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście”.
  2. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawrócenie ludzkich serc.
  3. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. rano i wieczorem, prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy, ale najlepiej w zakrystii ministrantów, którą księża wychodzą na probostwo .
  4. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom i innym osobom, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
  5. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
  6. Podczas ostatnich zbiórek zebraliśmy na kościół prześladowany 980 zł, na Misje 610 zł, na Arcybiskupie seminarium Duchowne 1040 zł, na pomoc kościołowi na Wschodzie 1100 zł, na Misje 1070 zł, za kredę i kadzidło na sierocińce w Jerozolimie i w Betlejem 2282 zł, serdeczne Bóg zapłać.
  7. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.
  8. Pożegnaliśmy śp. Stefana Wachowiaka, dawnego parafianina z Gorzyc , w poniedziałek o godz. 13.00. pożegnamy śp. Stanisława Bernard z ul. Poznańskie Przedmieście, Msza św. w kościele Parafialnym i przejazd na cmentarz, w środę o godz. 13.00. pożegnamy śp. Janinę Kubasik z ul. Kościelnej. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.