ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim 3.1.2021 parafia-czempin.pl

 

  1. W Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – 6 I

Przed ołtarzem  oraz pod chórem będzie można nabyć kredę i kadzidło, składając  ofiarę wspieramy działalność sióstr Elżbietanek w Jerozolimie i w Betlejem, które prowadzą sierocińce. W imieniu sióstr i studentów z Akademickiego Koła Misjologicznego składamy serdeczne Bóg zapłać. Ofiary pod chórem prosimy złożyć do skarbon w ścianie.

6 I po Mszach św. przed kościołem zbierane będą ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Bóg zapłać za złożony każdy dar.

  1. W tym roku w domach nie odbędą się odwiedziny duszpasterskie, ale zapraszamy odwrotnie, aby wybrać sobie dowolny dzień i przyjść ze swoja rodziną na Mszę św. do kościoła w terminie do 2 lutego, do Matki Boskiej Gromnicznej, kiedy tradycyjnie śpiewamy w kościołach kolędy. Podczas każdej Mszy św. przez cały tydzień będziemy modlić się za wszystkie rodziny naszej parafii, prosząc o opiekę Matkę Boża i św. Józefa nad naszymi rodzinami.
  2. Dzieci zapraszamy na śpiewanie kolęd w Niedzielę o godz. 11.15., prosimy zabierać najróżniejsze instrumenty grające.
  3. Tak jak w zeszłym roku na zaproszenie Fundacji Małych Stópek organizujemy w naszej parafii akcję Paczuszka dla Maluszka – to bożonarodzeniowa akcja, podczas której zbieramy przede wszystkim :

Artykuły higieniczne, pieluszki jednorazowe, , chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji dzieci i niemowląt.

Na choinkach przy żłóbku rozwieszone są specjalne”paczuszkowe” bombki można zerwać je z drzewek, przygotować paczuszkę w domu i przynieść do żłóbka.

W tym roku nasze paczuszki zawieziemy do poznańskiego Hospicjum dla dzieci i młodzieży z ul. Bednarskiej 4. Wielkopolskie Hospicjum domowe dla dzieci i młodzieży obejmuje specjalistyczną opieką domową dzieci i młodzieży  z chorobami ograniczającymi na terenie Poznania i województwa wielkopolskiego

https;//paczuszkadlamaluszka.pl/

https;//www.hospicjum-domowe.poznan.pl/

  1. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawrócenie ludzkich serc.
  2. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. rano i wieczorem, prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy, ale najlepiej w zakrystii ministrantów, którą księża wychodzą na probostwo .
  3. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom i innym osobom, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
  4. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
  5. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.
  6. Pożegnaliśmy sp. Marię Kicińską z Parafii z Iłówca, we wtorek o godz. 10.30. pożegnamy śp. Zenona Sobkowiaka z ul. 10 Lecia RKS-u. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.