Niedziela Świętej Rodziny i Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki –

Światowy dzień Modlitw o Pokój    27.12.2020 – 1.1.2021 parafia-czempin.pl

1. Nasze rodziny powierzajmy opiece Matki Bożej i św. Józefa, prosząc o wstawiennictwo u Pana Boga.
  2. Mszę św. dziękczynno – błagalną na zakończenie starego roku w czwartek 31 XII o godz. 15.30. oraz o godz. 17.00.
  3. W piątek w Nowy Rok Msze św. o godz. 10.00., 11.30., 12.45., 18.00., w Borowie o godz. 10.00. , w Gorzyczkach o godz. 9.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Z racji Uroczystości nie obowiazuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  4. W Nowy Rok przypada Pierwszy Piątek Miesiąca, w tym dniu Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się między Mszami Świętymi.
  5. We wtorek przypada 29 dzień miesiąca, na godz. 17.20. zapraszamy na Różaniec z Nabożeństwem do św. Michała Archanioła.
  6. Na Nabożeństwo Pierwszej Soboty zapraszamy 2 I o godz. 7.20. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, medytacja po Mszy św.
  7. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.25., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
  8. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca, intencja na styczeń : „Aby Pan dał łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innymi religiami, modląc się za siebie wzajemnie z otwartością na wszystkich”.
  9. Dzieci zapraszamy na śpiewanie kolęd w Niedzielę o godz. 11.15., prosimy zabierać najróżniejsze instrumenty grające.
  10. Tak jak w zeszłym roku na zaproszenie Fundacji Małych Stópek organizujemy w naszej parafii akcję Paczuszka dla Maluszka – to bożonarodzeniowa akcja, podczas której zbieramy przede wszystkim :

Artykuły higieniczne, pieluszki jednorazowe, , chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji dzieci i niemowląt.

Na choinkach przy żłóbku rozwieszone są specjalne”paczuszkowe” bombki można zerwać je z drzewek, przygotować paczuszkę w domu i przynieść do żłóbka.

W tym roku nasze paczuszki zawieziemy do poznańskiego Hospicjum dla dzieci i młodzieży z ul. Bednarskiej 4. Wielkopolskie Hospicjum domowe dla dzieci i młodzieży obejmuje specjalistyczną opieką domową dzieci i młodzieży  z chorobami ograniczającymi na terenie Poznania i województwa wielkopolskiego

https;//paczuszkadlamaluszka.pl/

https;//www.hospicjum-domowe.poznan.pl/

1. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawrócenie ludzkich serc.
  2. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. rano i wieczorem, prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy, ale najlepiej w zakrystii ministrantów, którą księża wychodzą na probostwo .
  3. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom i innym osobom, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
  4. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
  5. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.