ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                            UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA 25.12.2020  parafia-czempin.pl 

 

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO 2020 ROKU

 

                                     Umiłowani Archidiecezjanie ! Drodzy Siostry i Bracia!

W czasie gdy świat walczy z pandemią, a nasze życie naznaczone jest rozmaitymi niepokojami, życzę Wam przede wszystkim zdrowia i zbawienia. Zdrowie jest potrzebne do dobrego spełniania codziennych obowiązków. Zbawienie jednakże jest o wiele cenniejsze. Dbałością o zdrowie możemy zapewnić sobie nawet sto lat życia na tym świecie, troską
o zbawienie natomiast – całą nieprzemijającą wieczność.

Życzę też nieustannego wzrostu w wierze. Człowiek wierzący widzi więcej, odkrywa głębszy sens tego, co go spotyka i mniej się zamartwia, ponieważ ufa Bogu, który potrafi pokonać to, co dla nas pozostaje stale nie do przezwyciężenia.

Życzę wreszcie wiele pochodzącej od Nowonarodzonego radości, obfitości duchowego światła i głębokiego pokoju serca.

Na nadchodzący Nowy Rok 2021 z serca Wszystkim błogosławię!

                           + Stanisław Gądecki  Arcybiskup Metropolita Poznański

  1. Wszystkim, którzy dzielnie pomagali w przygotowaniu do Uroczystości Bożego Narodzenia składamy serdeczne podziękowanie. Dziękujemy za wystrój kościoła i jego posprzątanie, za zbudowanie Szopki przed kościołem i jej oświetlenie, Bóg zapłać za ofiarowane choinki oraz za ofiarną pomoc przy ich ustawianiu, Wspólnocie Światło za Dar ofiarowany dla chorych i starszych.
  2. W pierwsze i w drugie Święto Msze św. o godz. 8.00.,10.00.,11.30.,12.45.,18.00.
  3. W drugie Święto przed kościołem zbierane będą ofiary na KUL i WT UAM w Poznaniu.
  4. W 27 XII o godz. 10.00. Msza św. sprawowana będzie z okazji 102 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, zapraszamy do wspólnej modlitwy, pamiętajmy też o wywiedzeniu flag powstańczych lub państwowych.
  5. W sobotę o godz. 17.20. odmawiamy Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach roczych.
  6. Odwiedziny Duszpasterskie, czyli Kolęda w tym roku nie jest zaplanowana, ale będziemy w styczniu modlić się w kościele za nasze rodziny, upraszając Łaski u Świętej Rodziny.
  7. Dzieci zapraszamy na śpiewanie kolęd przy żłóbku w Święta i w każdą niedzielę o godz. 11.15. Prosimy też, aby przynieść ze sobą najróżniejsze instrumenty grające.
  8. W poniedziałek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Mieczysława Wleklaka z ul. Krańcowej. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym . Amen.