ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 NIEDZIELA  ADWENTU                                                                   20 XII 2020    parafia-czempin.pl

 

 1. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia, szczególny dzień spotkań w gronie rodziny. Niech chrześcijański wymiar wieczerzy, łamanie opłatkiem, śpiewanie kolęd wyzwoli z nas prawdziwy obraz i podobieństwo do Boga , który ze swej niepojętej Miłości dokonuje dzieła naszego zbawienia.
 2. Msze św. nazywane Pasterką w Wigilię Bożego Narodzenia w Borowie o godz. 21.00, w Gorzyczkach o godz. 22.00, w kościele o godz. 20.00. i 22.00. oraz tradycyjnie o północy czyli o godz. 24.00.
 3. W I i II Święto Bożego Narodzenia  Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 12.45, 18.00, w Borowie o godz. 8.45, w Gorzyczkach o godz. 9.30.
 4.  W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
 5. W Drugie Święto Bożego Narodzenia 26 XII po Mszach św. zbierane będą ofiary na KUL i WT UAM w Poznaniu.
 6. W Niedzielę 27 XII o godz. 10.00. Msza św. sprawowana będzie z okazji 102 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, zapraszamy do wspólnej modlitwy, pamiętajmy też o wywieszeniu flag powstańczych lub państwowych.
 7. Różaniec za Zmarłych polecanych w Zaduszkach Rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.20., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 8. Poświęcenie medalików odbędzie się jeszcze w poniedziałek i we wtorek, zapraszamy także te dzieci, które jeszcze nie były ze swoją grupą.
 9. Do środy Msze św. Roratnie o godz. 18.00., na którą zapraszamy wszystkich Parafian. Dzieci zachęcamy, by przychodziły z lampionami, a dorosłych z małymi świecami, które można trzymać w dłoniach.
 10. W kruchcie kościoła można nabywać opłatki za dobrowolną ofiarę, natomiast w zakrystii są lampiony po 15 zł.
 11. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawrócenie ludzkich serc.
 12. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. rano i wieczorem, prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy, ale najlepiej w zakrystii ministrantów, którą księża wychodzą na probostwo .
 13. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom i innym osobom, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
 14. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
 15. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach, a w zakrystii za dobrowolną ofiarę kalendarze od Ojców Oblatów.
 16. W poniedziałek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Włodzimierza Habernika z Gorzyc, zmarł także śp. Felicjan Rożynek dawny wieloletni Prezes RKS-u, pogrzeb 23 XII o godz. 11.20 w Poznaniu na Miłostowie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.