ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                             3 NIEDZIELA ADWENTU 13.12.2020. parafia-czempin.pl

 1. Poświęcenie medalików dla dzieci z kl. 3 odbywa się z jednym rodzicem :

Brodnica pierwsza połowa klasy w środę 9 XII o godz. 18.00.

Brodnica druga połowa klasy w czwartek 10 XII o godz. 18.00.

3a pierwsza połowa klasy w piątek 11 XII o godz. 18.00.

3a druga połowa klasy w poniedziałek 14 XII o godz. 18.00.

3b pierwsza połowa klasy we wtorek 15 XII o godz. 18.00.

3b druga połowa klasy w środę 16 XII o godz. 18.00.

3c pierwsza połowa klasy w czwartek 17 XII o godz. 18.00.

3c druga połowa klasy w piątek 18 XII o godz. 18.00.

3d pierwsza połowa klasy w poniedziałek 21 XII o godz. 18.00.

3d druga połowa klasy we wtorek 22 XII o godz. 18.00.

 1. Termin Uroczystości Pierwszej Komunii św. planowany jest na 16 V 2021, wzorem tegorocznych Uroczystości rodzice mogą wybrać inny dogodny termin, aby zachować stosowne i zmieniające się przepisy sanitarne. Na dzisiaj podział wygląda następująco : Brodnica o godz. 10.00., kl. 3d o godz. 11.00., kl. 3b o godz. 12.00., kl. 3a o godz. 13.00., kl. 3c o godz. 14.00.

Dla Parafian odprawiane wtedy będą Msze św. o godz. 7.00., 8.00., 9.00.17.00., 18.00.

 1. Jeżeli są jeszcze rodzice zainteresowani szyciem alb komunijnych, to możemy przekazać kontakt.
 2. Dziś w rocznicę wybuchu Stanu Wojennego przez IPN organizowana jest Akcja, która polega n a postawieniu w oknie swoich domów/mieszkań zapalonychświec o godz. 19:30, co będzie bezpośrednim nawiązaniem do historycznych gestów św. J a n a Pawła II oraz Ronalda Regana,Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 r.w ten właśnie sposób - w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.
 3. W imieniu Parafii składamy podziękowanie za wykonanie nowej Szopki Betlejemskej, Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy Panu Romanowi i Jego rodzinie za przemyślany na tatrzańskich szlakach projekt Szopki, wszystkim, którzy pomagali Panu Romanowi w budowie i transporcie, natomiast zaprzyjaźnionemu Tartakowi z Piotrkowic dziękujemy za ofiarowany budulec. Niech św. Rodzina obdarza potrzebnymi Łaskami.
 4. Od poniedziałku do piątku Msza św. Roratnia o godz. 18.00., na którą zapraszamy wszystkich Parafian. Dzieci zachęcamy, by przychodziły z lampionami, a dorosłych z małymi świecami, które można trzymać w dłoniach. W soboty o godz. 6.15. Godzinki, o godz. 6.30. Msza św.
 5. W kruchcie kościoła można nabywać opłatki za dobrowolną ofiarę, natomiast w zakrystii są lampiony po 15 zł.
 6. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawrócenie ludzkich serc.
 7. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. rano i wieczorem, prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy, ale najlepiej w zakrystii ministrantów, którą księża wychodzą na probostwo .
 8. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom i innym osobom, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
 9. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
 10. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach, a w zakrystii za dobrowolną ofiarę kalendarze od Ojców Oblatów.
 11. Pożegnaliśmy śp. Stanisława Skrzypka z Borowa, we wtorek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Leona Włodarczaka z ul. Kościańskie Przedmieście., W dniu 10 grudnia br. zmarł ks. kanonik Michał Pacholczyk, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja Bp w Gostyczynie, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00. w Gostyczynie, śp. ks. Michał w naszej parafii pełnił posługę wikariusza w latach 1978 -1981. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.