ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 33 NIEDZIELA ZWYKŁA 15 XI 2020

www.parafia-czempin.pl

 1. Czcigodnym Państwu Gabrieli i Franciszkowi Michałowskim z okazji Jubileuszu 70 Rocznicy Zawarcia Sakramentu Małżeństwa składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa, potrzebnego zdrowia, opieki Matki Bożej i św. Józefa na dalsze lata. Szczęść Boże.
 2. Ksiądz Marcin dziękuje za wszystkie nadesłane i wypowiedziane życzenia, będzie pamiętał w modlitwie.
 3. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.25., Msza św. w icj intencji o godz. 18.00.
 4. W przyszłą Niedzielę 22 XI w Liturgii obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w kaplicy w Borowie Msza św. Odpustowa o godz. 8.45.
 5. Staropolskim „Bóg zapłać” składamy podziękowanie dla Urzędu Gminy w Czempiniu za ofiarowane kwiaty.
 6. Papież Franciszek zadecydował, że przez cały listopad można wybrać sobie 8 dni i  w ten sposób zyskać Odpust Zupełny dla dusz czyśćcowych, co wcześniej było możliwe tylko od 1 do 8 listopada, warunki pozostają bez zmian, czyli nawiedzenie cmentarza, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., oraz odmówienie na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.
 7. Osoby starsze, chore i te , które nie mogą wyjść z domu mogą także w duchowej łączności z Kościołem uzyskać 8 razy odpust zupełny dla dusz czyśćcowych, przez modlitwy i ofiarowanie swoich cierpień.
 8. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawrócenie ludzkich serc.
 9. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. rano ok. godz. 8.40. oraz po Mszy św. wieczorem ok. godz. 18.40., prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy, ale najlepiej w zakrystii ministrantów, którą księża wychodzą na probostwo .
 10. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary na daninę, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
 11. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
 12. Miejmy Nadzieję, że wymodlimy sobie zaprzestanie rozwoju pandemii i będziemy w zdrowiu mogli się spotykać jak dotąd, by pomagać sobie w drodze do Nieba, dlatego życzliwie prosimy przyjąć następujące sugestie i zalecenia.
 13. Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny są do nabycia na balaskach przed ołtarzem, natomiast kalendarze misyjne za dobrowolną ofiarę można nabyć w zakrystii.
 14. Pożegnaliśmy śp. Jana Wojnę ze Srocka Wielkiego, pożegnaliśmy także małego Lucjana, w poniedziałek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Jerzego Piecuch z ul. Kuczmerowicza. Ze względu na remont Msza św. pogrzebowa w Kościele Parafialnym o godz. 11.00., a następnie przejazd na cmentarz i ciąg dalszy Liturgii Pogrzebu. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.