ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31 NIEDZIELA ZWYKŁA 8 XI 2020

www.parafia-czempin.pl

 

 1. Księdzu Marcinowi Łabęckiemu z okazji Imienin, które obchodził 3 XI składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa, Światła Ducha Świętego, niech Matka Boża, św. Józef i św. Michała Archanioł wspierają w posłudze duszpasterskiej i budowaniu Królestwa Bożego. Mszę św. w intencji Solenizanta ofiarujemy w przyszłą Niedzielę 15 XI o godz. 11.30.
 2. Panom Zbigniewowi i Pawłowi składamy serdeczne podziękowanie za wykonanie wiele pracy w stworzeniu nowego oświetlenia prezbiterium, a także za pomysł modernizacji pozostałego oświetlenia. Dziękujemy Staropolskim „ Bóg zapłać”.
 3. W dzisiejszą Niedzielę w naszej Parafii gościmy Misjonarzy Ojców Oblatów, którzy tradycyjnie głoszą nam naukę o Misjach, a rozprowadzając kalendarze Misyjne i nabywając pamiątki z Misji wspieramy działalność Misyjną Ojców Oblatów.
 4. W dzisiejszą Niedzielę już po raz dwunasty, przeżywamy Dzień Solidarności
  z Kościołem Prześladowanym. Tegoroczny, poświęcony jest Republice Środkowoafrykańskiej, krajowi, który od wielu lat doświadcza ogromnego dramatu. Wojna, zniszczenia, śmierć i prześladowania są codziennością tysięcy chrześcijan żyjących w tym kraju
  , po Mszach św. zbieramy ofiary na tę pomoc.
 5. Papież Franciszek zadecydował, że przez cały listopad można wybrać sobie 8 dni i  w ten sposób zyskać Odpust Zupełny dla dusz czyśćcowych, co wcześniej było możliwe tylko od 1 do 8 listopada, warunki pozostają bez zmian, czyli nawiedzenie cmentarza, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., oraz odmówienie na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.
 6. Osoby starsze, chore i te , które nie mogą wyjść z domu mogą także w duchowej łączności z Kościołem uzyskać 8 razy odpust zupełny dla dusz czyśćcowych, przez modlitwy i ofiarowanie swoich cierpień.
 7. W środę 11 XI br. o godz. 10.00. sprawować będziemy Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny, zamówioną przez Burmistrza i radnych Gminy Czempiń, zapraszamy do wspólnej modlitwy. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi biało-czerwonej.
 8. Anieli z okazji Pierwszej Komunii św. życzymy, aby przez całe życie była tak blisko Pana Jezusa jak Matka Boża i św. Józef.
 9. Wymienianki za zmarłych można składać w zakrystii.
 10. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawrócenie ludzkich serc.
 11. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. rano ok. godz. 8.40. oraz po Mszy św. wieczorem ok. godz. 18.40., prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy, ale najlepiej w zakrystii ministrantów, którą księża wychodzą na probostwo .
 12. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary na daninę, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
 13. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
 14. Miejmy Nadzieję, że wymodlimy sobie zaprzestanie rozwoju pandemii i będziemy w zdrowiu mogli się spotykać jak dotąd, by pomagać sobie w drodze do Nieba, dlatego życzliwie prosimy przyjąć następujące sugestie i zalecenia.
 15. W związku z rozwojem pandemii korona wirusa, aby udział w Nabożeństwach był bezpieczny zwracamy się z apelem o bezwzględne stosowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa :
 16. zwłaszcza osobom starszym zaleca się uczestnictwo w nabożeństwach on-line
 17. Wierni w czasie Nabożeństwa powinni bezwzględnie i starannie zasłaniać usta i NOS maseczką – nie przyłbicą, która jest nieskuteczna.
 18. Osoby, nie zakładające maseczek nie powinny przebywać w zamkniętych pomieszczeniach z innymi ludźmi, ponieważ narażają innych na zachorowanie, bo w tych czasach nasilenia pandemii każdy może być chory.
 19. Staranne noszenie maseczek jest wyrazem solidarności z najsłabszymi, chorymi, z tymi, którzy już stracili najbliższych z powodu choroby COVID- 19, jest też wyrazem solidarności i szacunku wobec osób, którzy pełną wszelkiego rodzaju służbę chorym w czasie pandemii.
 20. Osoby, które odczuwają znaczny dyskomfort oddechowy podczas noszenia maseczek powinny dla dobra wspólnego zrezygnować ze swojej osobistej obecności w kościele w tym trudnym czasie.
 21. Osoby, które nie czują się dobrze, powinny pozostać w domu, zwłaszcza gdy mają objawy infekcji, gorączkę, ból gardła, głowy, bóle mięśni, katar, kaszel, nie czują smaku i węchu. W tej sytuacji nie powinny przychodzić do kościoła i spotykać się z innymi ludźmi.
 22. W czasie nabożeństw należy bezwzględnie zachowywać dystans 2 m od innych osób w kościele – zarówno w trakcie przebywania w kościele, jak również w trakcie przemieszczania się w kościele – tj. w czasie wchodzenia do kościoła i wychodzenia, podejścia do Komunii św.
 23. Podchodzenie do Komunii św. powinno rozpoczynać się od pierwszych ławek do ostatnich ławek z zachowaniem 2 metrowych odstępów od poprzedniej osoby.
 24. Przed podejściem do osoby komunikującej zdezynfekować ręce.
 25. Maseczkę zdjąć dopiero tuż przed osobą komunikującą.
 26. Z miłości dla innych ludzi rezygnując z dotychczasowych przyzwyczajeń, przyjmować Ciało Pana Jezusa wyłącznie na ręce, samodzielnie następnie przyjmując do ust.
 27. W tej chwili tylko przy wejściu głównym do kościoła znajduje się stojak z płynem do dezynfekcji, ale postaramy się także umieścić w nawach bocznych.
 28. W czasie trwania epidemii zachęca się do przyjmowania Komunii św. na rękę.
 29. Przyjmując Komunię św. na rękę należy spożyć Komunię św. przed księdzem i dopiero po spożyciu można odejść.
 30. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, jeżeli ktoś jest praworęczny, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 31. Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.
 32. Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny są do nabycia na balaskach przed ołtarzem.
 33. W piątek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Annę Grabiec z ul. Przedszkolnej. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.