ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

NIA DUSZPASTERSKIE

28 NIEDZIELA ZWYKŁA 11 X 2020 www.parafia-czempin.pl

 

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom za życzliwość okazaną w czasie naszej kwarantanny, dla wiedzy swojej i Parafian wykonaliśmy badania i cieszymy się, że jesteśmy zdrowi. W tych trudnych czasach konieczna jest wzajemna życzliwość i cierpliwość, a wielkim złem jest wypisywanie niesprawiedliwych opinii o chorych chorobach, gdyż każdy z nas może być w tak trudnej sytuacji.
 2. Od czwartku 15 X br. wracamy do sprawowania Mszy św. i Nabożeństw, prosimy sprawdzić przy zamówionych intencjach i nie odprawionych, umieszczona jest nowa data na kiedy została przesunięta. Bardzo przepraszamy, że nie wszyscy będą zadowoleni, ale według kolejności zostały przesunięte.
 3. Ponieważ nie odbędzie się w dzisiejszą Niedzielę zbiórka ofiar na Dzieło Nowego Tysiąclecia, dlatego zachęcamy by wysłać sms na to Dzieło.
 4. W przyszłą Niedzielę 18 X po Mszach św. przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar na Papieskie Dzieła Misyjne.
 5. Dziękujemy za wsparcie leczenia Kuby, za bezinteresowne zorganizowane Akcji.
 6. Rodziców dzieci klasy 3 zapraszamy na spotkanie do kościoła 22 X br. o godz. 19.00.
 7. Na nabożeństwa różańcowe, tradycyjnie zapraszamy od poniedziałku do niedzieli o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00. Dzieci zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 8. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawrócenie ludzkich serc.
 9. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. rano ok. godz. 8.40. oraz po Mszy św. wieczorem ok. godz. 18.40., prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy.
 10. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary na daninę, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
 11. Miejmy Nadzieję, że wymodlimy sobie zaprzestanie rozwoju pandemii i będziemy w zdrowiu mogli się spotykać jak dotąd, by pomagać sobie w drodze do Nieba, dlatego życzliwie prosimy przyją następujące sugestie i zalecenia.
 12. W związku z rozwojem pandemii korona wirusa, aby udział w Nabożeństwach był bezpieczny zwracamy się z apelem o bezwzględne stosowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa :
 13. zwłaszcza osobom starszym zaleca się uczestnictwo w nabożeństwach on-line
 14. Wierni w czasie Nabożeństwa powinni bezwzględnie i starannie zasłaniać usta i NOS maseczką – nie przyłbicą, która jest nieskuteczna.
 15. Osoby, nie zakładające maseczek nie powinny przebywać w zamkniętych pomieszczeniach z innymi ludźmi, ponieważ narażają innych na zachorowanie, bo w tych czasach nasilenia pandemii każdy może być chory.
 16. Staranne noszenie maseczek jest wyrazem solidarności z najsłabszymi, chorymi, z tymi, którzy już stracili najbliższych z powodu choroby COVID- 19, jest też wyrazem solidarności i szacunku wobec osób, którzy pełną wszelkiego rodzaju służbę chorym w czasie pandemii.
 17. Osoby, które odczuwają znaczny dyskomfort oddechowy podczas noszenia maseczek powinny dla dobra wspólnego zrezygnować ze swojej osobistej obecności w kościele w tym trudnym czasie.
 18. Osoby, które nie czują się dobrze, powinny pozostać w domu, zwłaszcza gdy mają objawy infekcji, gorączkę, ból gardła, głowy, bóle mięśni, katar, kaszel, nie czują smaku i węchu. W tej sytuacji nie powinny przychodzić do kościoła i spotykać się z innymi ludźmi.
 19. W czasie nabożeństw należy bezwzględnie zachowywać dystans 2 m od innych osób w kościele – zarówno w trakcie przebywania w kościele, jak również w trakcie przemieszczania się w kościele – tj. w czasie wchodzenia do kościoła i wychodzenia, podejścia do Komunii św.
 20. W celu ułatwienia utrzymania odstępu postaramy się oznaczyć miejsca, które można bezpiecznie zająć.
 21. Podchodzenie do Komunii św. powinno rozpoczynać się od pierwszych ławek do ostatnich ławek z zachowaniem 2 metrowych odstępów od poprzedniej osoby.
 22. Przed podejściem do osoby komunikującej zdezynfekować ręce.
 23. Maseczkę zdjąć dopiero tuż przed osobą komunikującą.
 24. Z miłości dla innych ludzi rezygnując z dotychczasowych przyzwyczajeń, przyjmować Ciało Pana Jezusa wyłącznie na ręce, samodzielnie następnie przyjmując do ust.
 25. W tej chwili tylko przy wejściu głównym do kościoła znajduje się stojak z płynem do dezynfekcji, ale postaramy się także umieścić w nawach bocznych.
 26. W czasie trwania epidemii zachęca się do przyjmowania Komunii św. na rękę.
 27. Przyjmując Komunię św. na rękę należy spożyć Komunię św. przed księdzem i dopiero po spożyciu można odejść.
 28. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony i Paschału, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, jeżeli ktoś jest praworęczny, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 29. Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.
 30. Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny są do nabycia na balaskach przed ołtarzem.