ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 NIEDZIELA ZWYKŁA 27 IX 2020 www.parafia-czempin.pl

 

 1. We wtorek Uroczystość Odpustowa ku czci św. Michała Archanioła, na Mszę św. o godz. 10.00.z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia szczególnie zapraszamy osoby chore i starsze oraz dla wszystkich na Mszę św. o godz. 18.00. Uroczystościom przewodniczyć będzie ks. Kanonik Paweł Skrzypczak Dziekan Dekanatu Kościańskiego. Przed Odpustem po Mszach św. odmawiamy Litanię do św. Michała Archanioła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. procesja eucharystyczna, prosimy o niesienie baldachimu, sztandarów, świec, a także przedstawicieli Żywego Różańca, Akcji Katolickiej i Młodzieży do niesienia feretronów. Zapraszamy także jak najwięcej dziewczynek do sypania kwiatków, zachęcamy też dzieci do przyjścia w stroju Archanioła.

 1. Poświęcenie różańców dla dzieci z klasy 3 odbędzie się w przyszłą Niedzielę 4 X br. podczas Mszy św. o godz. 11.30. , zapraszamy z całymi rodzinami.
 2. Rodziców dzieci klasy 3 już dziś zapraszamy na spotkanie do kościoła 9 X br. o godz. 18.45.
 3. Od czwartku 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, tradycyjnie zapraszamy od poniedziałku do niedzieli o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00. Dzieci zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 4. W Pierwszy Piątek Miesiąca Sakrament Pojednania i Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30. do 8.00., od 16.00. do 18.00., udzielenie Komunii św. od 16.00. do 17.00.
 5. Odwiedziny chorych i starszych odbywają się po uzgodnieniu z rodziną, prosimy w zakrystii lub w Biurze wybrać dowolny dzień tygodnia i wtedy uzgadniamy godzinę, bardzo zachęcamy by zadbać o swoich chorych i starszych w rodzinach.
 6. Nabożeństwo Pierwszej Soboty : o godz. 7.20. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, medytacja po Mszy św.
 7. W środę podczas Nowenny do Matki Bożej Pocieszenia przypada zmiana tajemnic różańcowych, intencja na październik :” aby na mocy chrztu wierni świeccy, zwłaszcza kobiety, mieli większy udział w instytucjach odpowiedzialnych za kościół”
 8. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawrócenie ludzkich serc.
 9. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary na pomoc poszkodowanym w czasie pożaru obozu i koczowiska dla uchodźców na wyspie Lesbos. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 10. W przyszłą Niedzielę 4 X po Mszach św. o godz. 8.00., 10.00. i 11.30. Wspólnota „Światło Ewangelii” przeprowadzi kiermasz ciast, zebrane ofiary zostaną przekazane na pomoc przewlekle choremu Jakubowi Białobłockiemu z Gorzyc.
 11. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.25. Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 12. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. rano ok. godz. 8.40. oraz po Mszy św. wieczorem ok. godz. 18.40., prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy.
 13. Drugie spotkania w Poradni dla Narzeczonych odbędzie się w Donu Parafialnym 1 X br. o godz. 18.00.
 14. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom, że nie mogąc osobiście

przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary na daninę, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.

 1. W czasie trwania epidemii zachęca się do przyjmowania Komunii św. na rękę.
 2. Przyjmując Komunię św. na rękę należy spożyć Komunię św. przed księdzem i dopiero po spożyciu można odejść.
 3. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony i Paschału, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, jeżeli ktoś jest praworęczny, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 4. Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.
 5. Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny są do nabycia na balaskach przed ołtarzem.
 6. Pożegnaliśmy śp. Stanisława Zielińskiego z ul. Kościelnej, prawdopodobnie w środę o godz. 11.00. pożegnamy śp. Wojciecha Wolnego z ul. Żytniej, dawniej z ul. Borówko Stare.   Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.