ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 NIEDZIELA ZWYKŁA 20 IX 2020 www.parafia-czempin.pl

 

 1. Wszystkim Pielgrzymom do Krzyża niech dobry Bóg da wysłuchanie niesionych prośb.
 2. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawrócenie ludzkich serc.
 3. Panu Organiście Mateuszowi z okazji Imienin, życzymy opieki św. Cecylii, aby mógł dalej wielbić Pana Boga przez grę i śpiew, a także rozwoju dziecięcej scholi.
 4. Kamilowi, Maciejowi, Idze, Nataszy, Urszuli, Anastazji, Jakubowi, Gniewoszowi, Bartoszowi i Tomaszowi z okazji Uroczystości Pierwszej Komunii Św. życzymy, aby przez całe swoje życie byli tak blisko Pana Jezusa, a Matka Boża i św. Józef niech ochraniają ich rodziny. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzinom za świadectwo wiary podczas Tegorocznych Uroczystości Komunijnych.
 5. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary na WT i UAM i Szkoły Katolickie. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
 6. W przyszłą Niedzielę 27 IX br. po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc poszkodowanym w czasie pożaru obozu i koczowiska dla uchodźców na wyspie Lesbos.
 7. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.25. Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 8. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. rano ok. godz. 8.40. oraz po Mszy św. wieczorem ok. godz. 18.40., prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy.
 9. Spotkania w Poradni dla Narzeczonych odbędą się w Donu Parafialnym ; 1 spotkanie24 IX br. o godz. 18.00., 2 spotkanie 1 X br. o godz. 18.00., 3 spotkanie indywidualnie.
 10. W tym roku Uroczystości Odpustowe ku czci św. Michała Archanioła odbędą się w dniu 29 IX o godz. 10.00. z szczególnie z udziałem osób chorych i starszych oraz dla wszystkich o godz. 18.00. Uroczystościom przewodniczyć będzie ks. Kanonik Paweł Skrzypczak Dziekan Dekanatu Kościańskiego. Od Niedzieli 20 IX po Mszach św. odmawiać będziemy Litanię do św. Michała Archanioła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 11. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom, że nie mogąc osobiście

przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary na daninę, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.

 1. W czasie trwania epidemii zachęca się do przyjmowania Komunii św. na rękę.
 2. Przyjmując Komunię św. na rękę należy spożyć Komunię św. przed księdzem i dopiero po spożyciu można odejść.
 3. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony i Paschału, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, jeżeli ktoś jest praworęczny, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 4. Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.
 5. Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny są do nabycia na balaskach przed ołtarzem.