ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 NIEDZIELA ZWYKŁA 6 IX 2020 www.parafia-czempin.pl

 

 1. Wszystkim pielgrzymom, którzy w różny sposób dotarli do Starych Oborzysk na Odpust Matki Bożej Pocieszenia niech Matka Boża wyprosi wiele Łask u swego Syna.
 2. We wtorek w Liturgii Święto Narodzenia NMP, a w sobotę wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
 3. W przyszłą Niedzielę 13 IX br. o godz. 14.15. udajemy się z pieszą pielgrzymką do Krzyża w Iłówcu Wielkim, zapraszamy do wspólnej modlitwy w bliskości Święta Podwyższenia Krzyża.
 4. W przyszłą Niedzielę 13 IX o godz. 19.00. odmówimy Różaniec Fatimski, Msza św. o godz. 19.30., której przewodniczyć będzie ks. Krzysztof Lewandowki, Proboszcz parafii w Bonikowie, po Mszy św. wokół kościoła Procesja ze świecami z Figurą Matki Bożej fatimskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie do Domu parafialnego w poniedziałek o godz. 18.30.
 6. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawrócenie ludzkich serc.
 7. Mateuszowi, Antoniemu, Wiktorowi, Gabryieli, Natanowi, Małgorzacie, Emilii, Oskarowi, Amelii i Mateuszowi z okazji Pierwszej Komunii św. życzymy, aby przez całe swoje życie byli tak blisko pana Jezusa, a Matka Boża i św. Józef niech ich rodziny maja pod opieką.
 8. Dzisiaj po każdej Mszy św. dzieci z klasy I mogą podejść z rodzicami przed balaski, aby otrzymać błogosławieństwo.
 9. Wyjazd do Zakopanego i na Słowację w przyszłą Niedzielę 13 IX, zbiórka przy Krzyżu na ul. Kuczmerowicza o godz. 7.15. i podział 88 osób na dwa autokary, po drodze udajemy się na Mszę św. na Górze św. Anny o godz. 11.30. Do środy można jeszcze się zapisać, koszt 540 zł i osobno 25 EURO na wstępy i według uznania tzw. kieszonkowe w EURO, koniecznie trzeba zabrać ze sobą Dowód Osobisty lub Paszport.
 10. W imieniu Wspólnoty ” Światło Ewangelii” dziękujemy za ofiarowane dary  do wsparcia działalności Sióstr Albertynek z Poznania, które pomagają ubogim, niech  Najświętsze Serca Pana Jezusa i Jego Łaski będą podziękowaniem.
 11. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. rano ok. godz. 8.40. oraz po Mszy św. wieczorem ok. godz. 18.40., prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy.
 12. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom, że nie mogąc osobiście

przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary na daninę, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.

 1. W czasie trwania epidemii zachęca się do przyjmowania Komunii św. na rękę.
 2. Przyjmując Komunię św. na rękę należy spożyć Komunię św. przed księdzem i dopiero po spożyciu można odejść.
 3. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony i Paschału, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, jeżeli ktoś jest praworęczny, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 4. Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.
 5. Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny są do nabycia na balaskach przed ołtarzem.