22 NIEDZIELA ZWYKŁA 30 VIII 2020 www.parafia-czempin.pl

1. Dzisiaj nasza Parafia pielgrzymuje do Starych Oborzysk na Odpust Matki Bożej Pocieszenia, Msza św. w naszych intencjach o godz. 10.30., powierzajmy z ufnością nasze sprawy rodzinne, a także prośby o błogosławieństwo na Nowy Rok Szkolny.
  2. We wtorek w swoich modlitwach pamiętajmy o wszystkich ofiarach II Wojny Światowej, prosząc o upragniony pokój na całym świecie.
  3. W czwartek swoje imieniny obchodzi ks. Bp Grzegorz Balcerek, ofiarujmy modlitwę w intencji Solenizanta.
  4. W Pierwszy Piątek Miesiąca Spowiedź od 7.30. do 8.00., od 16.00. do 18.00. z udzieleniem Komunii św. od 16.00. do 17.30.
  5. Odwiedziny chorych i starszych prosimy zgłaszać indywidualnie i po uzgodnieniu terminu odwiedzimy z Sakramentami.
  6. W Pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.20. odmówimy Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu sercu Najświętszej Maryi Panny, medytacja po Mszy św.
  7. Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie na probostwo w czwartek o godz. 19.00.
  8. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawrócenie ludzkich serc.
  9. Julii z okazji Pierwszej Komunii św. życzymy, aby przez całe swoje życie była tak blisko Pana Jezusa, a Matka Boże i św. Józef niech ochraniają Jej rodzinę.
  10. W przyszłą Niedzielę 6 IX Msza św. o godz. 11.30. rozpocznie się o godz. 11.15.
  11. W przyszłą Niedzielę 6 IX po każdej Mszy św. dzieci z klasy I mogą podejść z rodzicami przed balaski, aby otrzymać błogosławieństwo na Nowy Rok Szkolny.
  12. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.30., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
  13. W imieniu Wspólnoty ” Światło Ewangelii” zachęcamy do wsparcia działalnośći Sióstr Albertynek z Poznania, które pomagają ubogim, przed Ołtarzem Najświętszego Serca Pana Jezusa można do 6 IX ofiarować żywność długoterminową, środki czystości i ubrania, najlepiej nowe, lub bardzo dobre. Bóg zapłać tym, którzy już ofiarowali.
  14. W gablocie umieszczony jest plakat z informacja o Peregrynacji Relikwii sw. Jana Pawła II, która odbędzie się 5 i 6 IX w Kościanie we Farze.
  15. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. rano ok. godz. 8.40. oraz po Mszy św. wieczorem ok. godz. 18.40., prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy.
  16. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom, że nie mogąc osobiście

przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary na daninę, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.

1. W czasie trwania epidemii zachęca się do przyjmowania Komunii św. na rękę.
  2. Przyjmując Komunię św. na rękę należy spożyć Komunię św. przed księdzem i dopiero po spożyciu można odejść.
  3. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony i Paschału, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
  4. Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.
  5. Na czas urlopów i zakończenia wakacji życzymy Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Józefa, ciężko pracującym Mocy Ducha Świętego.
  6. Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny są do nabycia na balaskach przed ołtarzem.
  7. Pożegnaliśmy śp. Helenę Puszkarek z ul. Spółdzielców oraz śp. Sylwestra Przyweckiego z Piechanina, we wtorek o godz. 13.00. pożegnamy śp. Bernarda Kasperskiego ze Starego Tarnowa. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.