OSZENIA DUSZPASTERSKIE

21 NIEDZIELA ZWYKŁA 23 VIII 2020 www.parafia-czempin.pl

 

 1. Dzisiaj żegnając ks. Filipa Kodura, dziękujemy za dwa lata posługi duszpasterskiej w naszej Parafii, zwłaszcza za posługę medialną i głoszenie Bożego Słowa, posługę wśród ministrantów i we Wspólnocie „Światło Ewangelii”. Niech Matka Boża wyprasza dalej potrzebne Łaski w posłudze kapłańskiej w kolejnej Parafii.
 2. W środę przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej, Msze św. o godz.8.00., 10.00.,18.00., w Borowie o godz. 16.30.
 3. W przyszłą Niedzielę podczas każdej Mszy św., a także w Starych Oborzyskach modlić się będziemy o potrzebne Łaski na rozpoczynający się Nowy Rok Szkolny. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 4. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawrócenie ludzkich serc.
 5. Mieszkowi, Lenie, Neli, Zuzannie, Sandrze, Laurze i Łukaszowi z okazji Pierwszej Komunii św. życzymy, aby przez całe swoje życie byli tak blisko Pana Jezusa, a Matka Boże i św. Józef niech ochraniają ich rodziny.
 6. Do Górki Duchownej na Dzień Chorego udajemy się we wtorek, wyjazd z Rynku o godz. 9.00., można jeszcze się zapisać z podaniem numeru PESEL do wieczornej Mszy św. w Niedzielę, koszt 15, natomiast na sobotę na spotkanie Żywego Różańca zapisały się dwie osoby, dlatego do wieczornej Mszy św. prosimy o zapisanie się, i po zorientowaniu się poinformujemy czy wyjazd się odbędzie .
 7. W sobotę przypada 29 dzień miesiąca, o godz. 17.20. odmówimy Różaniec z Nabożeństwem błagalnym do św. Michała Archanioła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. W przyszłą Niedzielę 30 VIII Msza św. o godz. 11.30. rozpocznie się o godz. 11.15.
 9. Pożegnanie Pieszej Pielgrzymki do Starych Oborzysk odbędzie się przed Ołtarzem w przyszłą Niedzielę 30 VIII o godz. 7.55. ,udajemy się na Mszę św. Odpustową o godz. 10.30. Obowiązuje zachowanie 2 m odległości i noszenie maseczek. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.
 10. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywgo Różańca. Intencja na wrzesień : „ Módlmy się, aby zasoby planety, nie były rozgrabione, lecz dzielone w sposób sprawiedliwy i pełen szacunku”.
 11. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. rano ok. godz. 8.40. oraz po Mszy św. wieczorem ok. godz. 18.40., prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy.
 12. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom, że nie mogąc osobiście

przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary na daninę, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.

 1. Na Caritas zebraliśmy 1401zł, na Bejrut zebraliśmy 2645 zł. Zbiórki zostaną przekazane na Bejrut, czyli 4046 zł, ponieważ omyłkowo ogłosiliśmy dwie zbiórki za co przepraszamy, ale składamy podziękowanie za wszystkie ofiary. Bóg zapłać.
 2. Wspólnota „Światło Ewangelii” zachęca do pomocy Siostrom Albertynkom z Poznania, które pomagają osobom ubogim. Do kosza przed Ołtarzem Najświętszego Serca Pana Jezusa można przynosić żywność długoterminową, środki czystości i ubrania/najlepiej nowe/. W czasie poniedziałkowego spotkania Wspólnota „Światło ewangelii” spacerując ulicami naszego mista odmawia Różaniec, można przyłączyć się do tej modlitwy.
 3. W gablocie umieszczony jest plakat z informacją jak można włączyć się do Akcji : „Zbiórka na budowę studni „ Kościanianka” w Sudanie Południowym.
 4. W czasie trwania epidemii zachęca się do przyjmowania Komunii św. na rękę.
 5. Przyjmując Komunię św. na rękę należy spożyć Komunię św. przed księdzem i dopiero po spożyciu można odejść.
 6. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony i Paschału, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 7. Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.
 8. Na czas urlopów i wakacji życzymy Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Józefa, ciężko pracującym Mocy Ducha Świętego.
 9. Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny są do nabycia na balaskach przed ołtarzem.
 10. Pożegnaliśmy śp. Tomasza Kiełbasiewicza z ul. Jeździeckiej, w poniedziałek o godz. 10.00. pożegnamy śp. Mariannę Grzelczyk z Nowego Borówka. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.