OSZENIA DUSZPASTERSKIE

20 NIEDZIELA ZWYKŁA 16 VIII 2020 www.parafia-czempin.pl

 

 1. Wszystkim, którzy wzięli udział w Dożynkach Parafialnych i Gminnych niech Dobry Bóg wynagrodzi swoim Błogosławieństwem. Bardzo dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na Mszę sw. Bóg zapłać.
 2. W dzisiejszą Niedzielę po Mszach św. zbieramy ofiary na pomoc w Bóg zapłać za złożone wczoraj i dzisiaj ofiary.
 3. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawrócenie ludzkich serc.
 4. Annie i Jakubowi z okazji Pierwszej Komunii św. życzymy, aby przez całe swoje życie byli tak blisko Pana Jezusa, a Matka Boże i św. Józef niech ochraniają ich rodziny.
 5. W przyszłą Niedzielę 23 VIII o godz. 10.00. odbędzie się pożegnanie ks. Filipa, postarajmy się przybyć na tę modlitwę.
 6. W przyszłą Niedzielę 23 VIII Msza św. o godz. 11.30. rozpocznie się o godz. 11.15.
 7. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.20., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 8. Organizujemy dwa wyjazdy na Odpust do Górki Duchownej, na Dzień Chorego we wtorek 25 VIII oraz na Spotkanie Żywego Różańca w sobotę 29 VIII. Wyjazdy z Rynku godz. 9.00. koszt 15 zł, przy zapisach wpłata oraz nr PESEL.
 9. Do Starych Oborzysk udajemy się na Mszę św. Odpustową o godz. 10.30. w Niedzielę 30 VIII. Po zorientowaniu się jak może wyglądać Piesza Pielgrzymka poinformujemy w Niedzielę 21 VIII. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.
 10. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. rano ok. godz. 8.40. oraz po Mszy św. wieczorem ok. godz. 18.40., prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy.
 11. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom, że nie mogąc osobiście

przybyć do kościoła w różny sposób przekazują ofiary na daninę, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.

 1. W czasie trwania epidemii zachęca się do przyjmowania Komunii św. na rękę.
 2. Przyjmując Komunię św. na rękę należy spożyć Komunię św. przed księdzem i dopiero po spożyciu można odejść.
 3. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony i Paschału, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 4. Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.
 5. Na czas urlopów i wakacji życzymy Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Józefa, ciężko pracującym Mocy Ducha Świętego.
 6. Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny są do nabycia na balaskach przed ołtarzem.
 7. Pożegnaliśmy śp. Zofię Włodarczak z ul. Kiełczewskiego, w poniedziałek o godz. 10.00. pożegnamy śp. Jerzego Kochanowicza z Gorzyczek, w środę o godz. 10.00. pożegnamy śp. Reginę Kaptur z Gorzyc.  Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.