NIA DUSZPASTERSKIE

16 NIEDZIELA ZWYKŁA 19 VII 2020 www.parafia-czempin.pl

1. Cieszymy się z obecności tak wielu na Mszach św. i bardzo dziękujemy za to świadectwo wiary, natomiast zwracamy się z serdeczną prośbą o przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek i zachowywania bezpiecznej odległości ok. 1,5 do 2 m. Bardzo uprzejmie prosimy wszystkich o wspólną dyscyplinę, a z pewnością pomożemy innym w podjęciu decyzji powrotu do kościoła.
  2. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawrócenie ludzkich serc.
  3. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi ks. Prałat Czesław Bartoszewski, Msza św. zamówiona od Margaretki sprawowana będzie w poniedziałek o godz. 18.00., zapraszamy do modlitwy w intencji Solenizanta, któremu dziękując za wytrwałą posługę w naszej parafii życzymy „ i zdrowia, i szczęścia i błogosławieństwa przez ręce Maryi”. Ofiarujmy taże swoje modlitwy za zmarłego solenizanta śp. ks. Prałata Czesława Wojciechowskiego.
  4. Jankowi, Julii, Oliwii i Jakubowi z okazji Pierwszej Komunii św. życzymy, aby przez całe swoje życie byli tak blisko Pana Jezusa, a Matka Boże i św. Józef niech ochraniają ich rodzinę.
  5. Organizujemy wyjazd do Zakopanego oraz na szlaki i jaskini na Słowacji/ od Łysej Polany/ w dniach od 13 do 18 IX 2020, koszt 540 zł obejmuje : autokar, nocleg, wyżywienie, przewodnik, ubezpieczenie NW oraz dodatkowo 25 EURO na wstępy. Każdy osobno ubezpiecza się, jeżeli chce w kosztach leczenia zagranicznego. Ponieważ w drugim autokarze jest 10 wolnych miejsc, bardzo prosimy o zapisanie się, z podaniem nr PESEL i wpłatą 300zł lun 540 zł.
  6. Spotkanie organizacyjne w sprawie podziału pokoi w czasie wyjazdu do Zakopanego we wtorek o 18.30 w Domu Parafialnym.
  7. Organizujemy autokarowe pielgrzymki do Lichenia we wtorek 28 VII br. koszt 30 zł, wyjazd o godz. 6.30. oraz do Częstochowy we wtorek 11 VIII br. koszt 60 zł, wyjazd o godz. 5.00. Przy zapisach wpłata oraz nr PESEL.
  8. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.20., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
  9. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. ok. godz. 8.35. oraz po Mszy św. ok. godz. 18.35. prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy.
  10. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom, że nie mogąc osobiście

przybyć do kościoła w różny sposób przekazywali ofiary na daninę, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.

1. W Biurze można odbierać książeczki komunijne oraz alby, jeżeli rodzice chcą wybrać lub zmienić termin Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. to prosimy o uzgodnienie.
  2. W zakrystii oraz w Biurze po 35 zł można nabyć Film Jolanty Hajdasz pt. „Powrót”, o księdzu Arcybiskupie Antonim Baraniaku. Wielki Arcybiskup uratował Kościół, przez ponad dwa lata torturowali go najokrutniejsi kaci Mokotowa. Gdyby Abp Antoni Baraniak dał się załamać, Kard. Stefan Wyszyński trafiłby do więzienia, a Kard. Karol Wojtyła być może nigdy nie zostałby Papieżem.
  3. W czasie trwania epidemii zachęca się do przyjmowania Komunii św. na rękę.
  4. Przyjmując Komunię św. na rękę należy spożyć Komunię św. przed księdzem i dopiero po spożyciu można odejść.
  5. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony i Paschału, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
  6. Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.
  7. Na czas urlopów i wakacji życzymy Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Józefa, ciężko pracującym Mocy Ducha Świętego,
  8. Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny są do nabycia na balaskach przed ołtarzem.
  9. Pożegnaliśmy śp. Marcela Moszaka z ul. Przedszkolnej, śp. Franciszka Raszewskiego z ul. Borówko Stare oraz śp. Helenę Jakubowską z Borowa. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.