ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                            5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 10.5.2020 parafia-czempin.pl

 1. W środę 13 maja przypada 103 rocznica objawień fatimskich, w tym dniu o godz. 18.50. odmówimy Różaniec wynagradzający Niepokalanemu sercu NMP, o godz. 19.30. Msza św. i procesja z Figurą MB Fatimskiej.
 2. W przyszłą Niedzielę 17 Maja Msze św. o godz. 8.00., 8.45., 9.30., 10.15. i 18.00., natomiast o godz. 11.00., 12.00., 13.00. Msze św. z udzieleniem Pierwszej Komunii św., ilość osób z rodziny jest ściśle policzona, dlatego prosimy innych o nie przychodzenie.
 3. W Niedzielę przed każdą Mszą św. jest możliwość przyjęcia tylko Komunii św. i powrót do domu.
 4. Zgodnie z nowymi przepisami państwowymi od poniedziałku 20 IV br. w naszym kościele parafialnym podczas liturgii może modlić się 50 osób, z zachowaniem
  2-metrowych odstępów w ławkach.

Obowiązuje noszenie maseczek, oprócz chwili przyjmowania Komunii św.

 1. Choć nie ma zakazu przyjmowania Komunii św. na klęcząco, zwracamy się z serdeczną prośbą, aby powrócić do zwyczaju przyjmowania Komunii św. na stojąco oraz jeśli zdrowie pozwala, aby przed przyjęciem stojąc w rzędzie przyklękała trzecia osoba stojąca przed księdzem. Pozwoli to na jedność w postawie i ułatwi skupienie. Natomiast osobiście jako ksiądz Andrzej proszę o dodatkową życzliwość ze względu na słabnący wzrok oraz dolegliwości kręgosłupa szyjnego.
 2. W czasie trwania epidemii zachęca się do przyjmowania Komunii św. na rękę.
 3. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony i Paschału, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń, i na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św., a następnie trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 4. Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.
 5. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
 6. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. ok. godz. 8.35. oraz po Mszy św. ok. godz. 18.35. prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy.
 7. W Biurze można odbierać książeczki komunijne oraz alby, jeżeli rodzice chcą wybrać termin Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. to prosimy o uzgodnienie.
 8. W zakrystii oraz w Biurze po 35 zł można nabyć Film Jolanty Hajdasz pt. „Powrót”, o księdzu Arcybiskupie Antonim Baraniaku. Wielki Arcybiskup uratował Kościół, przez ponad dwa lata torturowali go najokrutniejsi kaci Mokotowa. Gdyby Abp Antoni Baraniak dał się załamać, Kard. Stefan Wyszyński trafiłby do więzienia, a Kard. Karol Wojtyła być może nigdy nie zostałby Papieżem.
 9. Na stronie parafialnej w zakładce Informacje- Nauki Przedmałżeńskie umieszczona jest do wyboru literatura do zapoznania się dla Narzeczonych, którzy pragną w czasie trwania epidemii zawrzeć Sakrament Małżeństwa, a nie ukończyli Katechez Przedmałżeńskich.
 10. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazywali ofiary na daninę, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
 11. Zachęcamy do wspólnej modlitwy Różańcowej codziennie o godz. 20.30., która jest także transmitowana z naszego kościoła na stronie Parafii.
 12. Niech trwa nasza pokorna i wytrwała modlitwa o zakończenie epidemii, trwajmy na modlitwie osobistej i w kościołach, ufając, że Bóg przez ręce Matki Bożej udzieli potrzebnych Łask.
 13. Arka, Miłujcie się i Misyjne Drogi są wyłożone na stojaku wchodząc przez zakrystie, pozostałe pisma są w wersji elektronicznej.
 14. Zgodnie z zaleceniami ks. arcybiskupa w związku z zagrożeniem epidemicznym przypominamy, że udzielona została dyspensa od udziału we Mszy Św. niedzielnej (zgodnie z dekretem arcybiskupa). Osobom, które zostają w domach polecamy skorzystanie z transmisji w mediach:

- w sobotę o 19.00 – TVP Poznań (fara poznańska);

- w niedzielę

7:00 – TVP 1

9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

9:30 – Telewizja TRWAM

10.00   – Radio EMAUS (katedra poznańska)

11.00   – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

19.00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

Od poniedziałku do niedzieli

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Od poniedziałku do piątku

      13.30. z Jasnej Góry TV TRWAM

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.