NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

24.11.2019. parafia-czempin.pl

1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. Jest to także święto patronalne Służby Liturgicznej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Przy tej okazji Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św. dziękujemy za wieloletnią posługę w naszej parafii.
  2. Za tydzień rozpoczniemy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem : „Wielka tajemnica wiary”.
  3. W czwartek swoje imieniny obchodzi ks. Bp Zdzisław Fortuniak, o którym pamiętajmy w swoich modlitwach. Także Panu Zdzisławowi, naszemu kościelnemu z okazji imienin składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa, opieki św. Józefa i Matki Bożej w dalszej Służbie dla naszej Parafii.
  4. Od dzisiejszej niedzieli do 15 XII przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa wystawiony jest kosz, do którego można składać dar Serca, który przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom. Można składać żywność długoterminową, słodycze, środki chemiczne.
  5. Na Mszę św. Roratnią zapraszamy za tydzień od 2 XII, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00., a w soboty o godz. 6.30.
  6. Wspólnota Światło Ewangelii zaprasza na Mszę Św. i spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00.
  7. Radę Duszpasterską oraz Caritas zapraszamy na spotkanie na probostwo we wtorek o godz. 19.00.
  8. Od przyszłej niedzieli w Domu Parafialnym będzie można nabywać Świece Caritas-Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom po 6 i 13 zł oraz opłatki za dobrowolna ofiarę.
  9. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy podczas wieczornego Różańca od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. zapraszamy 13 Różę Mężczyzn pw. św. Józefa Rzemieślnika, oprócz stałych intencji modlić się będziemy w intencji dzieci i młodzieży, szczególnie o głęboką wiarę.
  10. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  11. Kandydatów do Bierzmowania oraz ich Rodziców zapraszamy na kolejną Mszę Św. z katechezą w niedzielę 1 grudnia o godz. 19.00.
  12. Dziś po Mszach św. przed kościołem zbieramy ofiary na Arcybiskupie seminarium Duchowne w Poznaniu. Bóg zapłać za złożone ofiary, a także za modlitwy i wspieranie dzieła powołań.
  13. Bóg zapłać za złożone ofiary na remont dachu, na składkę 12254 zł oraz 600 zł wpłacone na konto . Składamy podziękowanie staropolskim „ Bóg zapłać”. W tej chwili do oddania pozostało nam 62000 zł, dlatego tym bardziej składamy podziękowanie ofiarodawcom, bo choć jest jeszcze pozostała suma do zapłaty, to dzięki każdej złożonej ofierze dług się zmniejsza.
  14. W sobotę i w Niedzielę po Mszach św. w Domu Parafialnym można nabywać ozdoby na czas Nawiedzenia Obrazu matki Bożej Częstochowskiej. Zachęcamy do zainteresowania się.
  15. Przewodnik Katolicki, Misyjne Drogi, Gość Niedzielny, Arka, Miłujcie się można nabyć u ministrantów.