OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 NIEDZIELA ZWYKŁA

11.8.2019 parafia-czempin.pl

1. We wtorek przypada kolejny dzień fatimski. Wieczornym modlitwom będzie przewodniczył ks. Paweł Wygralak, dziekan Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. O 19:30 różaniec, następnie Msza Św. i procesja ze świecami. Zapraszamy do udziału.
  2. W najbliższy czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. w naszej parafii jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy Św. obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów. Tego dnia w Szczecinie, w klasztorze Sióstr Uczennic Krzyża, nasza Siostra Łucja – Agnieszka złoży swoje pierwsze śluby zakonne. Już teraz dziękujemy za modlitwę w jej intencji i o nią prosimy, aby powołanie Boże, jakie w sobie odkryła mogło w niej owocować.
  3. Msza św. z okazji naszych parafialnych dożynek odbędzie się w Uroczystość w Wniebowzięcia o godz. 10:00. Będziemy dziękować Bogu za zebrane plony. Natomiast o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Św. w intencji naszej Ojczyzny, zamówioną przez Burmistrza i Radę Miejską w Czempiniu.
  4. We środę w liturgii wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego, a w sobotę św. Jacka.
  5. W sobotę przypada 10 – ta rocznica śmierci ks. Prałata Czesława Wojciechowskiego. Z tej okazji zapraszamy na Mszę Św. w Jego intencji o godz. 18.00.
  6. Organizujemy autokarowe pielgrzymki do Kalisza do św. Józefa 21 VIII, koszt 25 zł, wyjazd o godz. 8.00., do Zakopanego 15 – 19 IX koszt 420 zł, przy zapisie w celu ubezpieczenia prosimy podać nr PESEL. Zostały ostatnie wolne miejsca.
  7. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku do wspólnej modlitwy podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy II Różę pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, oprócz stałych intencji modlić się będziemy w intencji naszych rodzin.
  8. W gablocie umieszczone są informacje o zapisach na Rekolekcje dla małżonków Kurs „Zachariasz i Elżbieta” w dniach od 20 do 22 IX br. w ASD w Poznaniu.
  9. Składkę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na remont dachu naszego kościoła.
  10. Dzisiaj zbieramy ofiary na KUL, WT w Poznaniu i szkoły katolickie, natomiast w Uroczystość Wniebowzięcia po Mszach św. będziemy zbierać na Caritas Archidiezjalną.
  11. Prasa katolicka jest do nabycia po Mszy św. u ministrantów
  12. Na czas wakacji i urlopów życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, a ciężko pracującym bez urlopu życzymy mocy Ducha Świętego.
  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Roberta Kwolek z Iłówca Wielkiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…